Blogger dersleri

Blogger her sistemde olduğu benzer biçimde tam bir verim alabilmek için, kendisine yönelik bir seo emek vermesi ile ilerlenmesi ihtiyaç duyulan bir yapıdır. Bilinmesi lüzumlu ki google ürünü olan bloggerin elbet google ürünü olması nedeni ile öteki hazır sistemlere gore pozitif yanları vardır fakat bu avantajları tam manası ile kullanabilmek için blogger “kurulum aşaması” (bağlantı 1) ndan başlayarak birtakım yönergelikleri icra etmek ve istikrarlı olmak şarttır.

Temel ayarları gereksinimlere müsait biçimde oluşturulmuş bir blogger blog hesabında daha kullanıma geçmeden ilkin kullanılması kabul edilen “blogger tema” (bağlantı 2) kurulmalı, sonrasında “blogger seo ayarları” (bağlantı 3) adapte edilmelidir.

Blogger eklentileri” (bağlantı 4) ve “blog sayfaları ayarlama” (bağlantı 5) işlemleri başlarda emsalsiz minimum 10 tane mevzu ilave ettikten sonra oluşabilecek sorunları tecrübe etme ve tespit ederek yapılandırılmalıdır ve ondan sonra “etiketler ile kategori oluştur” (bağlantı 6) ulacaksa yapılmalıdır.
Bilinmesi ihtiyaç duyulan en mühim şeylerden bir tanesi blogger kurulum aşamasında ilk anlarda emsalsiz mevzu yüklemek önemlidir. Şundan dolayı sıfır bir blog açarken bilhassa blogger üstünde seo adına daha faydalı biçimde istifade etmek için 5-10 arası emsalsiz içerik ile blogunuzu açmalısınız. Ondan sonra “blogun webmaster tools ayarları” (bağlantı 7) ve ondan sonra “sitemap ayarları” (bağlantı 8) yapılmalıdır…

Şayet blogunuza blogger destekli “hususi alan ismi ekleme” (bağlantı 9) işleminde bulunduysanız google webmaster tools ayarları esnasında izlemeniz ihtiyaç duyulan kural farklılıklarını göze almayı unutmayınız.

Blogger hesaplarında da öteki bütün sitelerde olduğu benzer biçimde mühim olan yalnız seo ayarları değildir, seo ayarları sadece bir sitenin ufak bir yüzdesini etkisinde bırakır bundan dolayı kullananların sitenize verdiği reaksiyon (Ör. Sitede kalış süresi, beğeniler, paylaşımlar, vb.) de siteniz için önemlidir. Bunu sağlamak için de yapmanız ihtiyaç duyulan en mühim şey emsalsiz ve bununla beraber doğru içerik hazırlama işlemidir.

Bu sebepler göz önünde bulundurulursa sizler şayet blog yazarı olacaksanız önemle blogunuzu alaka alanınızda açmaya ve bu biçimde uğraşmaya çalışmanızdır aksi biçimde zaman içinde blog sizin için yalnız vakit kaybı benzer biçimde görünür ve hiç verim alamazsınız.

Bir vakit sonrasında da içerikler ve seo ayarları her ne kadar iyi olsa da google tecrübe etme amaçlı sitenizi geldiği konumdan oldukça daha gerilere itebilir. Bu benzer biçimde durumlarda emsalsiz içeriklerinizi rutin periyottan çıkmadan ve aynı kalitede yayınlamaya devam ederseniz yakın zamanda oldukça daha iyi bölgelere gelecektir blogger blog hesabınız.

Daha Fazlası


1 15

Bağlantılar:

  1. Blogger blog nasıl açılır
  2. Blogger tema ayarları
  3. Blogger seo ayarları
  4. Blogger eklentileri 
  5. Blogger sayfalama işlemleri 
  6. Blogger kategori oluşturma
  7. Blogger webmasters tools ayarları 
  8. Blogger sitemap ayarları 
  9. Blogger özel alan adı ekleme 

Merak ettiğiniz veya öğrenmek dilediğiniz mevzular varsa bizlere yazabilirsiniz.. Blogger derslerimiz devam edicektir. Lütfen webduzzi.com’u takip etmeye devam edin..!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri