WordPress seo tavsiyeleri

Wordpress seo tavsiyeleri
WordPress seo tavsiyeleri

Merhaba arkadaşlar, seo çalışmaları kullandığınız script veya çalışma alanınız ile alakalı değildir. Piyasa özellikle webmasterlık deneyimliğinde yeni olanların genelinde hâkim bir yanılgı var: Seo sistemimizin bir parçasıdır. Maalesef yanılıyorsunuz. Seo sistemimizin bir parçası değil tamamıdır… WordPress ile alakalı seo açısından konuşmak gerekir ise içeriğinizi hazırlayıp, seo eklentileri diye bildiğiniz birkaç eklenti kurduktan sonra olabilecek bir iş değildir.

Google şuanda Dünya üzerinde en büyük şirketler arasında ilk üç içerisinde yer alıyor ve sizce bu başarının ardında var olan sisteminiz için sizin hazır sisteminiz, birkaç eklentiniz ve içerikleriniz Türkiye gibi büyük bir pazarda ne kadar önemli olabilir? Arkadaşlar daha önceki yazılarıma nazaran bu yazım daha çok tavsiye niteliği taşımaktadır bu sebeple açık gönüllülükle bilgilendirmede çekinmiyorum. Eğer tüm işin bu olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz ve çok fazla kayıp vermeden bu işi bırakmanızda fayda var…

Daha Fazlası


1 15

Şuanda google algoritması elbette ki profesyonel derecede itina ile seçim yapıyor ve bu seçimler sizin sitenize giren kullanıcıların referans noktalarından, sitenizde kalma süresinden, içerikler arasındaki geçiş hızından ve daha binlerden bu gibi ufak görünen ayrıntıdan meydana gelse de genel amaç unutulmamalıdır ki: Kullanıcılara hizmet vermektir. Bu sebeple siz seo çalışması yapmadan önce içeriğinizi ve kategorilerinizi seçip, hizmet vereceğiniz hedef kitleye yönelik en iyi bilgiyi ulaştırma çalışmalısınız. Çünkü sitenizin içeriği eklediğiniz birkaç eklentiden çok daha önemlidir.

Yani sizler kullanıcıların yararına çalışmayı hedefleyip, bu doğrultuda doğru bilgiyi sürmeye çalışır ve başarılı olursanız. O içerisinde çıkılmayacak gibi görünen algoritmik faaliyetlerin zamanla oluştuğunu göreceksiniz çünkü google sizin bu yöndeki çalışmalarını fark edecek ve size daha çok önem verecektir.

Google tarafından kullanıcıya yönelik seo çalışması yapmanız için yayınlanan tavsiyelere göz atabilirsiniz. https://static.googleusercontent.com/media/www.google.com/tr//intl/tr/webmasters/docs/arama-motoru-optimizasyon-baslangic-rehberi.pdf

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri