WordPress eklentilerini kullanmalı mıyız?

Bu yazının öncesi olarak kabül edilen daha önceki wordpress seo tavsiyeleri isimli yazımı okuyarak genel manada bu yazı hakkında fikir edinebilirsiniz.

Wordpress eklentilerini kullanmalı mıyız?
WordPress eklentilerini kullanmalı mıyız?
Daha Fazlası


1 15

WordPress eklentilerini kullanmalı mıyız?

Daha önceki yazımızda bahsettiğimiz kullanıcıya yönelik işlem alan sitelerde konular içerisinde bütünlüğü korumak için link alışverişleri yapılır ve alınan alıntıların link çıkışları da bir konu içerisinde mevcuttur. Bu açıdan bakarsak wordpress eklentilerinin seo’ya yönelik olanları bu gibi açıkları yerine getirmek için kullanılır. Bir yazımız içerisinde geçen kelimeler ve/veya kelime öbeklerinden daha önce yazılmış yazılarımıza etiket olarak kullanılanlar varsa link verilir. Bu eklentiye seo auto link eklentisi denir.

Google bu gibi kriterleri seo kriterleri olarak kabul eder ve bu uygulamaları sürekli kontrol altında tutar, sitenin seo açısından genel değerlenmesi için. Bu noktada diyebiliriz ki; sitemiz üzerinden link çıkışları her zaman kötü gibi görünse de aslında azami seviyede gereklidir ve bu sınırı ise konu sayımız belirler. Bu bağlamda eğer konu içerisinde verilen iç ve dış linklerin oranı konunun içeriği ve uzunluğuna göre orantısız ise google seo kriterleri açısından faydalı olmak yerine zararlı bir etkene döner durum. Yani sizler eğer konu içerisinde alakasız yerlere, alakasız iç ve dış link verirseniz google gibi bir sistemin gözünden saklayamazsınız bunu ve sizler bu linklerin gereksiz seviyede çok veya az verirseniz. Bu durum da gözden kaçmaz.

Elbette eklenti kullanımı genel manada yararlı bir unsurdur. Yapmanız gereken kullanacağınız eklentilerin ayarlar kısmından kullanım sıklığını mutlaka iyi değerlendirmek ve bu aşamadan sonra eklentileri kullanmaya başlamaktır. WordPress eklenti kullanımı seoya yönelik ancak bu şekilde yararlı olabilir. Aksi halde eklenti kullanmak özellikle seoya yönelik ise size yararlı değil zararlı bir hal alacaktır. Sizler eklentilerinizi sürekli olarak kontrol altında tutup sitenizin iç ve dış dinamiğine göre ayarlar sekmesinden değiştirip kullanım yoğunluğu ayarlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri