Blogger sitemap ayarları

Blogger siteleriniz için google webmaster tool yönetimi için aynı isimli makalemizden yararlanabilirsiniz.

Blogger sitemap ayarları

Blogger üzerinde oluşturduğunuz sitelerin sitemap eklentileri posts (“içerik”) feedleri ile meydana gelir. Blogger sitenizin (+Özel alan adı yönlendirme aktif olsa dahi) google webmaster tools üzerinde kayıt tamamlama işlemi (“.tr” dâhil edilmemelidir.) doğrulama kodu gerektirmemektedir. Google webmaster tools yönetimi isimli makalemizde yer alan yönergelere göre sitemap oluşturma kısmına gelip blogger için posts girişlerini yapmanız blogger sitemap oluşturma ve (sürekli olmak zorunda değildir) güncelleme için yeterlidir.

Google webmaster tools üzerinde eklediğiniz blogger sitemapları sadece son 25 kayıt içindir. Daha fazla kayıt eklenemez, bu engelin üzerinden gelmek için site içeriğinizin sayısına posts feedinin göndereceği sayısı tayin etmelisiniz.

Daha Fazlası


1 15

Kodlar:

Son 25 kayıt için eklenmesi gereken sitemap kodu:

atom.xml

Son 500 post için eklenmesi gereken sitemap kodu:

atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500

Son 1000 post için eklenmesi gereken sitemap kodu:

atom.xml?redirect=false&start-index=501&max-results=500

Son 1500 post için eklenmesi gereken sitemap kodu:

atom.xml?redirect=false&start-index=1001&max-results=500

Önemli bilgilendirme:

Blogger için herhangi bir sitemap oluşturma eklentisi mevcut değildir. Bu sebeple webmaster tools yönetimi konusunda deneyim kazanmanız sizin sitenizin indexlenmesi ve sitemap gibi diğer birçok özelliğin kontrolü açısından önemlidir.

Bunun yanında sitemaplarınız otomatik olarak güncellenir, her konudan sonra ve bu sebeple üst üste bir sitemapı defalarca girmeseniz gerekmez.

Blogger için açtığınız her kayıt için ping işlemi uygulamanız index hızı için son derece önemli bir etkendir. Google ping servisini kullanabileceğiniz gibi bu işlem için diğer ping servislerini de kullanabilirsiniz. Bir seferde birden çok gönderilen ping siteniz için yararlı değil zararlıdır, her ping arasında azami 4 saat kadar beklemeniz gerekmektedir.

Sitemap:

Site haritası, genel olarak site içeriğini arama motorlarına detaylı olarak gönderen / sunan xml dosyalarıdır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri