Blogger sayfalama işlemleri

Blogger üzerinde tüm sayfa işlemleri blogger kumanda paneli üzerindeki Sayfalar menüsü üzerinden yapılır. Bu menü ile sayfalara toplu ve/veya tekil olarak düzenleme, yönlendirme ve görüntüleme gibi administrator işlemleri yapılır.

Blogger sayfa işlemleri:

  1. Blogger sayfa açma işlemi

Sayfalar Menüsü üzerinde yer alan Yeni Sayfa sekmesi ile,sekmesi ile yeni sayfa oluşturulur. Sayfa içeriğinin oluşturulması aşamasında direkt görsel yayını yapmak için Oluştur HTML  butonu üzerinden oluştur kısmı ile çalışılır ve blogger gadget ayarlarında olduğu gibi html/javascript kodlarının sayfa içerisinde çalışır halde olabilmesi için ise Oluştur HTML butonunun html kısmı ile çalışılır.

Daha Fazlası


1 15

Bu özellik sayesinde gadgetlerde olduğu gibi sayfa içerisinde de geri planda html/javascript desteği ile kodsal işlemlerimizin yapılmasını, sadece görselde değil kod ara yüzü sayesinde daha presentable işlemler yapmamız mümkün kılınır (Ör. İletişim sayfasında sadece iletişim bilgilerinin yer alması yerine bir iletişim formu desteği ile hizmet verilmesidir.).

  1. Blogger sayfa düzenleme & tasarım

Blogger üzerinde var olan sayfalar Sayfalar menüsü üzerinde görüntülenir ve bu görüntülenen sayfaları düzenle linki üzerinden düzenleyebilirsiniz. Düzenleme işlemleri sayfa tasarım bütünlüğü ile el olmak zorunda değildir, oluştur kısmı sayesinde kişisel css, html ve/veya java script kodlarınızı da entegre edebilirsiniz.

  1. Blogger sayfa silme

Blogger üzerinde tüm kullanılan sayfaları tekil ve/veya çoğul olarak silebilirsiniz. Bu işlem(tekil) için yine Sayfalar menüsü üzerinden aksiyona dayalı yani işlemsel olarak yapılabilen işlemleri idame ettiği gibi bilgilendirmeye dayalı işlemleri de gözlemlememizi sağlar. (Ör. Görüntülenme sayısı, yorum sayısı, sayfa oluşturulma tarihi, vb.)

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri