Sosyal Medyanın korkutan gücü

 Sosyal Medyanın korkutan gücü
Sosyal Medyanın korkutan gücü
Daha Fazlası


1 127

Sosyal Medya  varlığını 2013 yılının sonlarında daha çok hissettirmeye başladı,ve hatta siyaseti etkileyecek kadar bir medya gücünün varlığıda ortaya çıkarmış oldu.

Aslında sosyal medya ağları okadar güçlüki bir hükümeti bile devirecek kadar güçlü diyebiliriz, sadece ülkemizde bukadar çok gücü hissedilmiyordu yoksa bir kaç ülkede devlet başkanlarını bile düşürmüştü sosyal medya. Ama ülkemiz sosyal medyanın gücünü geçen yıl hissetti.. Örnek: Gezi olayları  biliyorsunuzki gezi olayları pek çok can yakmış ve neredeyse ülkeyi işin içinden çıkılamıyacak kadar bir kau’sa sürüklicek idi.. Allahtan’ki  vatandaşlarımızn sağ duyusu buna engel oldu.Yalnız burada dikkati yine sosyal medyaya çekmek istiyorum,gezi olaylarından önceki atılan sosyal medyadaki facebook,twitter grublaşmaları zaten olayların çıkacağının bir habercisiydi. Ama neyazıkki ülkemiz sosyal medyanın bukadar güçlü olacağını tahmin edemediği için aylar önceden grublaşan kişiler sosyal medyayıda kullanarak daha çok güçlendi ve ortaya çıkan sonuç ise GEZİ OLAYLARI OLDU.

Artık siyaset bile bir tv kanalına çıkmaktansa bir twitter’den mesaj atmayı tercih ediyor. Artık insanlar televizyonlardaki haberlerden çok sosyal ağları takip ederek oradan haberleri alıyor. Peki sosyal medyanın gücü bukadar etkiliyken bunu kötü niyetli kişiler’de kullanıp ülkeleri kausa çıkartamazmı?

Sizlere bir kaç araştırmadan sonra webduzzi.com olarak sosyal medyanın gücü ile ilgili örnekler sunacağız ve sonuç itibariylede bunları okuyup izledikten sonra artık siz kendinizce düşünüp bir silahınmı daha güçlü yoksa bir sosyal medyanınmı tartıp ölçüp lütfen bizler ile paylaşın..

Örnek mısır,libya,ukrayna bu ülkelerde olaylar çıkmadan önce lütfen internetten araştırın sosyal medya kazanına bir göz atın nasıl insanlar şifreli bir şekilde yada açık bir şekilde grublaşıyor ve insanları kışkırtıyor…

Sosyal Medya ve Dijital Devrimin etkileri. İstatistikler, 2012 Rakamları – Türkçe Alt Yazılı izleyebilirsiniz


En açık örnek sizlere banu avarın bir videosunu izleteceğim ve artık bu videoyu izledikten sonra kelimeler degil kafadaki soruların cevabıda ortaya çıkmış olacak şimdi lütfen dikatlice bu videoyu izleyelim ve lütfen konu hakkında yorumlarımızı yapalım…!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri