Pazarlama çabaları için Sosyal Medya Kullanımı

Profesyonel ve kişisel, artık ürünlerini vitrin ve müşterileri ve hayranları ile meşgul Facebook, Twitter, Pinterest ve diğer sosyal ağ sitelerini kullanarak şirketleri görmek için geleneksel bir şey olduğu anlamına gelir: Twitter ve Facebook hesaplarının iki türü vardır.

Bir bakış kişisel açıdan, sosyal medya eğlence ve saptırma bir kaynağıdır. Mesleki açıdan, diğer taraftan, çoğu işletme sahipleri sosyal medya onlar, takipçileri almak için zaman ve gelir yatırım bu takipçileri sosyal medya sayfası ile meşgul alabilirsiniz bir yer olduğunu düşünüyorum, ve bu ilgili nişan neden olacağını umuyoruz dönüştürmelere.

Ancak, Danny Groner, blogger ortaklıklar ve Shutterstock için sosyal yardım antrenör tarafından paylaşılan gibi iş, gerçek dünya yükseltmeleri içine sosyal medya kullanabilirsiniz hangi başka yolları vardır:

1.. Fon için sosyal medyayı kullanın

Sosyal medya Kickstarter gibi finansman platformlar aracılığıyla yapabileceği bir kalabalık fon kampanya hakkında bilgi yaymak için kullanılabilir.

Insanlar başarı ve başarı firmanızın adını eşit böylece sosyal medya aracılığıyla başarılı bir bağış kampanyası başlatmak için, önce, sağlam bir sosyal medya varlığı olması gerekir.

Buna ek olarak, sadece şirket hakkında farkındalığı yaymak için sosyal medyayı kullanabilirsiniz, ancak yaratıcı güzel resim ve bunlara karşılık gelen fiyat etiketleri ile ürünlerini sunmak için bir yol olarak.Ürünlerinizin güzel fotoğraflar ile tarama insanlar da onları nasıl satın alabilirsiniz düşünüyorsun iyi bir şans var.

Pazarlama çabaları için Sosyal Medya Kullanımı
Pazarlama çabaları için Sosyal Medya Kullanımı
Daha Fazlası


1 127

Sosyal medya iş için kalabalık finansman kampanya yönelik farkındalığı arttırmak için kullanılabilir.(Resim: Flickr üzerinden Emtia Trader (CC))

2. Kendi sektöründe etkileyenler Cite

Sosyal medya kullanıcıları kendilerini ilgilendiren makaleleri paylaşabilirsiniz. Bir işletme sahibi olarak, size sektörünün ağır topları değinir sosyal medya sayfasında içerik kadar koyabilirsiniz. Tabii onlar sizi şahsen bilmiyorum, ama bu etkileyenler başvuru yaptığınızda, sizin sosyal medya hayranları ve takipçileri sizin marka yolunda olumlu bir algı verir.

Örneğin, sadece heyecan içinde sanayinin en etkili şirketleri takip ve sadece onların tweets retweet yapabilirsiniz. Groner göre, “kendi alanında ve ötesinde düşünce liderliği sürücü insanlarla kendinizi çifti.” Gerektiğini

3. Sosyal medya mesaj güçlü bir harekete çağrı sunuyoruz

Groner JetBlue’nun Twitter hesabının örneğini veriyor. JetBlue Airways Corporation, bir Amerikan düşük maliyetli olmayan sendika havayolu şirketidir. Şirketin Twitter hesabınızın tweets ikna edici teklifler ve sonunda güçlü bir CTA (eylem çağrısı), şirketin iniş web sayfasına kullanıcı önde, bunu tıklayın bir kullanıcı istemi amaçlı bir metin ile karakterizedir.

Ne bu strateji gösteriyor çünkü onun erişilebilirlik ve kendini satmak için ürün kapasitesi güven gerçeği ile silahlı Groner göre “, orta adım atlama” Eğer, hedef kitle ile doğrudan basit olmak zorunda olduğunu, onun maliyeti.

Esasen, sosyal medya takipçileri tıklama bağlantısı üzerinden zaman onlara yararlı olduğunu hissediyorum izin vermelisiniz. Eğer sosyal medya sayfasında eylem için güçlü bir çağrı sunuyoruz önce, ancak, incelikle bunu. Aksi takdirde, sadece kendi teklifleri takipçileri az ilgi yapacağız.

4. Ağız reklam kelime için sosyal medyayı kullanın

Hayranları ve takipçileri tavsiyeleri almak için sosyal medyayı kullanın, onların arkadaşları için ürünleri tavsiye edelim. İşte en ekonomik, ve aslında en iyi yolu bir pazarlama platformu olarak sosyal medya kullanımı.

Peki sizin fanlar ürünleri tavsiye alabilirim? Groner Eğer “onların arkadaşları için marka tavsiye” ve ürün veya hizmet ile olumlu deneyimlerini paylaşacak müşterilerine indirimler ve ödüller sunabilir düşündürmektedir.

Tek bir kişi de sizin şirket sayfanın takipçileri olmak için insanların bir çift etkileyebilir, çünkü bu durumda, indirimler bir yatırım olur. Insanların güvendiğiniz kaynaklardan geldiği için ağız reklam kelime genellikle çok etkilidir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri