Facebook Özel mesajlarınızı okuyor, yeni bir dava iddia

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg (Kredi: AP / Jeff Chiu)
Facebook kurucusu Mark Zuckerberg (Kredi: AP / Jeff Chiu)

Bu sizin özel mesajlar çıkıyor  Facebook’ta  sonra hepsi çok özel değil. Ve bu dünyanın en büyük sosyal ağı için daha fazla yasal sorun var demektir.

Şirket, Facebook bağlantıları için özel mesajları tarar ve rızası olmadan üçüncü parti pazarlama firmaları ve reklamverenler için bilgi satan iddia kullanıcıların bir çift tarafından dava ediliyor.

“Onun temsilleri aksine, ‘özel’ Facebook mesajları, sistematik kullanıcıların iletişim içeriğini öğrenmek için bir çaba şirket tarafından yakalandığında,”  bir şikayet okur  Kuzey California ABD Bölge Mahkemesi bu hafta Matthew Campbell ve Michael Hurley tarafından yayımlandı .“Bu uygulama, Facebook üzerinden kullanıcıların iletişim iletimi kolaylaştırmak için yapılır, ama değil, bu üçüncü taraflar-yani, reklamcılar, pazarlamacılar, ve diğer veri toplayıcılar ile paylaşarak bu verilerden kullanıcı verilerini ve kar benim için Facebook’u sağlar çünkü.”

Göre  Media konu , dava sonra Facebook belirli bir marka veya sayfa için seviyor toplam sayısını tablolaştırıyoruz için kullanılan dış sitelere bağlantılar için özel mesajlar tarar 2012 âyetlerini kaynaklanıyor.

Daha Fazlası


1 127

Başlangıçtaki bu iddiaların zamanda, Facebook “, insanlar Facebook’ta bu sayfanın bağlantı paylaştı kaç kez sayısını” kendi gibi sayaç içerdiğini doğruladı ancak anlattı  Wall Street Journal ki “kesinlikle hiçbir özel bilgi maruz kalmıştır.”

Ama bu Facebook yeterli bu özel mesaj taramalar hakkında kullanıcıları haberdar değil iddia bu durumda davacı için yeterince iyi değil.

“Facebook onlar haberleşme-Facebook’un özel mesajlaşma fonksiyonu-zaman, aslında, Facebook yakaladığını ve içeriğini tarar ve hiçbir farklı kamu ‘Beğen’ veya mesaja daha bu içerik bölümlerini davranır, için güvenli, özel bir mekanizmaya sahip olduğunu inandırarak aldatmaktadır Internet üzerinden yayın açıkça, “onlar şikayet okur demektir.

Sınıf eylem durumunu arıyorlar Davacılar, Facebook federal dinleme yasaları ve Kaliforniya gizlilik yasalarını ihlal söylüyorlar.

Bu dava Facebook sosyal ağ suçlayan bir dava yüzleşmek zorunda olacağı haber topuklar kapalı sıcak geliyor  yatırımcılara yanıltıcı  onun berbat halka hisse senedi arz sırasında.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri