Worldpress temada virüsleri nasıl temizleriz

wordpress_antivirustemizleme

Bugünlerde nereye baksam hangi forma makalelere girsem çoğu insan iframe virüslerinden baya bir dertli vede şikayetçi.

Genelde butür virüsler wp_head kodundan önce  base64 şifrelenmiş olarak ekleniyor.Bazıları açık bir şekilde sayfa sonu yada başlangıç kodlarının olduğu yerin hemen sonrasına yerleştirebiliyor.

Virüslü kodları temizleyemedik fakat,bu virüsün yeniden bulaşmaması için bazı önlemler alabiliriz.Peki nasıl derseniz sizlere bazı eklentilerden bahsetmek istiyorum.

1: ANTİVİRÜS EKLENTİSİ

Zararlı enjeksiyonlar için tema şablonları tarar kullanışlı bir eklenti.Otomatik olarak. Her gün. Daha fazla blog güvenlik için.Bu eklentiyle temanızı taratabilir virüs olup olmadığından haberdar olabilirsiniz.

Daha Fazlası


1 85

2:ACUNETİX SECURE EKLENTİSİ

Güvenlik açıkları için WordPress kurulumunu tarar.Bu eklentinin wordpress blogunuzda genel olarak wordpress güvenlik önlemlerini almanızı sağlayacaktır.Sürüm gizleme,Hata mesajlarını kapatabilme vs. gibi düzenlemeleri  rahat bir şekilde gerçekleştirir.Eklentinin kurulumunu yaptıktan  sonra “WP Versiyonu Scriptler/Stiller” seçeneğinin  seçili olmasına dikkat edin degilsede seçin.

3:WP SECURİTY SCAN

Güvenlik açıkları için WordPress kurulumunu tarar.Blog sitenizin olası açıklarını bulup bu önemli tespit edip açıklarınızı kapatmanızı sağlayan güzel bir eklenti.Veritabanı öneki,admin kullanıcı adı vs. gibi değişiklikleride kolay bir şekilde yapabileceksiniz yanı sıra wordpress blogunuzu daha çok güvenli hale getirecek.

4: WORLDPRESS FİREWALL

Bu WordPress eklentisi en belirgin saldırıları tanımlamak ve durdurmak için web isteklerini izler.Açıkçası worldpress sitenizin güven duvarı desek pekte yalnış olmaz sanırım.Site açıkları oluşturabilicek URL yönlendirme hatalarını vede izinsiz bir şekilde erişim sağlayabilicek adresleri,engelleyebiliyor.Kısacası bu benim fikrim tabikide  blog güvenliğiniz için olmazsa olmaz eklentiler arasında gördüğüm bir eklentidir.. Not: Kesinlikle kurmalısınız..

Umarım siz değerli blogerlere azda olsa güvenlik adı altındaki bu makalemde yararlı olabilmişimdir..

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri