Microsoft, Sienna Projesi ismini verdiği yeni bir uygulama yayınladı

Microsoft, Sienna Projesi ismini verdiği yeni bir uygulama yayınladı. Bu uygulamanın son derece önem taşımasının sebebi ise uygulama içinde bir uygulama oluşturma imkanı vermesidir. Sonuç olarak Sienna Projesi yaygınlaşırsa daha fazla sayıda kullanıcı kolay biçimde uygulama hazırlayabilecek ve Microsoft Store mağazasına ekleyebilme imkanını bulucak. Hem kullanıcıların, hem de Microsoft açısından önemli ve kesinlikle faydalı bir çalışma.

microsofotproject-siena

Daha Fazlası


1 127

En güzel tarafı ise bu uygulamayı ücretsiz indirip açtığınızda az bir bilgiyle dakikalar içinde bir uygulama oluşturabileceksiniz. Visual Basic bilgisi olanlar uygulamayı son derece anlamlı bulacaklarına eminim. Bunun yanısıra Excel bilgisi de olanlar Sienna Projesi’ni çok daha iyi kontrol edebileceklerdir. İş alanında uzman olanları hedef alan bir uygulama fakat basit biçimde uygulama oluşturmak isteyen herkes kullanabilir.

Dış kaynaklardan online yolla güncel bilgi çekebilen uygulamalar oluşturmak mümkün olabilicek. Başta kulağa pek etkileyici gelmeyebilir yalnız sadece Visual Basic ve Excel kullanarak çok kısa bir zaman süresi içinde etkili uygulamalar elde edebilirsiniz. Uygulamaları Microsoft Store ortamına göndermek şart değil. İsteyenler arkadaşlarıyla ortaklaşa kullanabilirler. Bunun yanı sıra bir diğer artısı dokunmatik ekran desteği.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri