LG 2 Satışlarında büyük hayal kırıklığı yaşandı

Geçen sene Optimus G modelini hazırlayan ve ardından Google ile anlaşıp Nxus 4 olarak uygun fiyatla satışa sunan LG aynı taktiği bu sene G2 modelini Nexus 5 yaparak tekrarlamış oldu. Firmanın ürün gamındaki en iddialı oldukları model olan G2′nin 10 milyondan fazla satacağı düşünülürken tam tersi oldu ama kullanıcılar Nexus 5′e yönelince G2 satışları sadece 2 milyonda kaldı. Firmanın büyük bir hayal kırıklığı yaşadığı kesin.

AndroidPIT-Nexus5-Nexus4-LGG2-Benchmarksd23

Daha Fazlası


1 158

DigiTimes’ın elde ettiği rapora göre yıl sonuna kadar dünya genelinde sadece 2 milyon G2 satılabilmiş. Bunun en büyük nedeni ise G2′den kısa bir süre sonra tanıtılan ve çok daha uygun fiyatı olan Google Nexus 5. çoğu benzeyen özellikleri daha ucuza sunan Nexus 5′in tercih edilmesi şaşırtıcı değil. Android 4.4 KitKat ile sunulan Nexus 5, Android 4.2 Jelly Bean içeren G2′nin hızını kesen en ciddi darbe oldu.

Aslında Nexus 5′i de LG üretiyor ve daha az bir kazanç elde ediyor. Firmanın yeni hedefiyse gelecek yıl ortasında tanıtılacak olan G3 ile şansı kendi lehine çevirmebilmek. Aynı kaynaktan gelen bir habere göre Huawei Ascend P6 da ciddi biçimde beklenenin çok çok altında kalmış. Huawei’nin amacı ise 10 milyon adet satmaktı fakat sadece 3 milyonda kalabildi. Bu iki büyük üreticinin beklentilerinin altında kalmasından ötürü akıllı telefon pazarında paylar ve sıralamalar yerleri değişebilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri