BlackBerry cihazlarına SIM-Lock Kodu Girişi

BlackBerry telefonunuz var ve operatör değiştirdiniz… BlackBerry telefonunuzu kullanamıyorsunuz… SIM – Lock kilitli bunun açılması çok kolay .. Teknik servise gitmeden kilit kodunuz var ise anlatımı sizler için hazırlandı ..SIM-Lock kodunuz yok paniğe gerek yok cihazınızı almış olduğunuz operatörden yada garantisini veren firmadan alabilirsiniz ..BlackBerry cihazlarına SIM-Lock (SIM Kilit veya Amep ) kodu aşağıdaki şekilde girilmektedir.

1-) “Secenekler” ‘e  girilir.

image001
SIM-Lock Kodu

2-) “Gelişmiş Seçenekler” seçilir.

image002

3-) “SIM Kart” seçeneğine girilir.

image002

4-)Çıkan ekranda MEPD yazılır (SHIFT tuşuna basılı tutularak büyük harflerle yazılmalıdır.)
MEPD yazılırken harfler ekranda çıkmayacaktır. Girildiğinde SIM Kart ayarlarının kişiselleştirilmesini sağlar.

image004

5-) Abonenin SIM Lock’i aktifse burada “Ağ” seçeneği “

Daha Fazlası


1 158

Aktif” gözükecektir.Çıkan Ekranda MEP2 (SHIFT tuşuna basili tutularak büyük harflerle yazılmalıdır. Rakam yazılabilmesi için ALT tuşuna basili tutarken 2’yi tuşlaması gereklidir.)

MEP2 yazılırken harfler ekranda çıkmayacaktır.

Doğru girildiğinde “MEP Kodu “’nun (SIM Lock Kodu) girilmesi için gerekli ekran çıkar. Buraya abone aktarılan SIM Lock kodunu girmelidir.

image005

6-) 16 haneli SIM Lock kodu girilir. 10 deneme sansı vardır, 10 basarisiz denemeden sonra cihaz başka SIM Kart ile kullanılamaz.

“Track Ball” (Menüde ilerlemenizi sağlayan top) yâda “Enter” tuşlanarak onaylanır. (Basıldıktan sonra cihaz “Kod Kabul Edildi.” Uyarısını verecektir.)

image006

7-) Kod başarıyla girildikten sonra “Ağ” seçeneği “Devre Dışı” gözükecektir. Artık istenilen operatörle cihaz kullanılabilir.

image007

Dikkat edilmesi gereken tek husus SIM lock kodunuzu girerken hata yapma şansınız 10 dur. Hata sayısını aşarsanız cihazınız bloke olacak ve sadece üretici firma teknik servisi açabilmektedir….

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri