12 adımda jet modem mf 190 bağlantı sorunu çözümü

Mf 190 modemler ile ilgili yaşadığımız sorunları azaltacağını umduğumuz bir bilgiyi sizlerler paylaşmak istiyorum. Ağ yok windows algılanması bekleniyor , yada ilk kullanıma hazırlanıyor deyip bağlan butonu aktif hale gelmeyen pc lerde aşağıdaki adımları uygulatmamız halinde sorunun çözülecektir..

Modem kurulumunu adım adım ekran görüntülü olarak ekran görüntüleri aşağıdadır.

1.)Modemi bilgisayar taktığımızda diğer modemlerde olduğu gibi ekrana herhangi bir kurum ekranı gelmeyebiliyor. İlk resimde herhangi bir modem pc de takılı değilken  yukarı ok işaretine tıkladığımızda gelen simgeleri görüyoruz.

Mf 190 modemler
Mf 190 modemler

2.) Modemi bilgisayara takdığımızda aynı ok işaretine tıkladığımızda farklı bir simge bulunuyor. Yeni donanımın takıldığını gösteren üzerinde yeşil bir tik olan simge.

image002

3.) Bilgsayarın modemi tanıması için bu yeşil tikin üzerine sağ tıklayıp “Eject CD DriveAvea Modem” yazan bölüme bi defa tıklıyoruz. Ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

image003

4.) Bu işlemi bitirdikten sonra otomatik başlama ekranı gelmediği için modemi manuel olarak kuruyoruz. Bilgisayarıma girdikten sonra “CD Drive Avea Modem” yazan bölüme sağ tıklayıp aç diyoruz.

image005

5.)Ardından işletim sistemine gore kurulumu yapıyoruz. Bu problem genelde win 7 de yaşandığı için biz bu testi win 7 de yaptık. Sağ tıklayıp yazılımı aç dedikten sonra windows’ a tıklıyoruz.

image012

6.) Çıkan ekran autorun tıklıyoruz (2 tane autorun dosyası bulunmakta aşağdaki resimdede gözüktüğü gibi karşısında application yazan dosyaya tıklıyoruz)

Daha Fazlası


1 85

image015

7.)Autorun dosyasına çift tıkladıktan sonra aşağıdaki  kurulumun başladığı kırmızı ekran karşımıza geliyor.

image022

8.)Daha sonra kurulum dilini seçileceği ekran geliyor. Dil olarak türkçeyi  seçtirip devam diyoruz.

image023

9.) Kurulumun devam ettiği ekran aşağıdaki gibidir.image024

10.) Kurulum bittiğinde bağlantı yöneticimiz aşağıdaki şekilde açılmaktadır. Ve istisnasız karşılaştığımız sorun  ağ yok windos un algılanması bekleniyor hatasını bütün müşterilerimiz gibi bizde aldık.

image025

11.) ağ yok windows algılanması bekleniyor hatasından sonra ilk kullanıma hazırlanıyor uyarısı gelıyor fakat bağlan butonu aktif hale gelmıyor.İşte burda programı ilk kurarken yaptıgımız işlemı tekrarladıgımızda  bu bağlan butonuda kendiğinden aktif hale gelmektedir.

image029

12.) windows algılama hatası verdiğinde sağ alt kısmdakı yukarı ok işaretine tıklıyoruz ve yeşil tik işaretinin üzerine sağ tıklayıp eject cd drive dediğimiz anda bağlan butonu aktif hale geliyor ve bağlantı sağlanabılıyor.

image030

Mf 190 kâbusuna bu şekilde son verebilirsiniz ::=)

avea jet modem sorunu, avea 657 hatası, avea wimdos algılaması bekleniyor, avea bağlantı sorunu, avea ağ yok,

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri