Microsoft yeni model akıllı telefonlara ait sızıntıları vermeye başladı

Microsoft yeni model akıllı telefon
Microsoft yeni model akıllı telefon

Microsoft şu günlerde üzerinde çalıştığı yeni model akıllı telefonlara ait sızıntıları vermeye başladı. Önümüzdeki fazla değil ama aylarda başlayacak olan MWC 2014 fuarına çok az bir vakit kala Microsoft büyük bir atağa kalktı ve şirket bünyesinde eline ne geçiyorsa avantaj sağlamak için kullanmaya başladı. Bu günlerde Teknoloji sitelerini meşgul eden en önemli soru Nokia Lumia serisine yeni bir cihaz eklenecek mi yoksa eklenmeyecek mi sorusu? Apple iPhone 5S, Samsung Galaxy S4 Zoom gibi modeller ile karşımıza çıkarken Microsoft da boş durmayarak yeni modeller üzerine yoğunlaştı.

Daha Fazlası


1 158

NokiaPowerUser adlı websitesinden verilen habere göre Nokia Lumia 1820 adlı yeni bir model üzerinde çalışmalarına hız verdi. Öyle ki son dönemlerde Microsoft ve Nokia işbirliğiyle yapay zeka teknolojileri ve yeni cihazlar ile ilgili söylentiler oldukça fazlaştı.
Geçtiğimiz haftalarda tanıtımı yapılan Lumia 1o20 seviyesinin aksine bu hafta sızıntısı çıkan yeni cihaz Nokia Lumia 1820 adlı modelde en çok göze çarpan yeniliğin Lytro stili adlı kamera modeli olduğu elimize geçti. Lytro Stili adlı kamera modelinin en dikkat çeken özelliğinin çekimden sonra fotoğraf odak noktasının kadraj üzerinde istenildiği gibi değiştirilmesi. Konuyu biraz daha açacak olursak Lumia 1820 modelinde netleme noktası foto çekiminden sonra bile değiştirilebilmekte..

2 Gigabyte RAM  vede 1080 pkiksel HD çözünürlüğe  sahip olacağı belirtilen Lumia 1820 modelinin 2.2 Ghz hızı ve Snapdragon 800 işlemci modeline sahip olacağı belirtilmekte.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri