BlackBerry Messenger BBM Sahnelerine Hızlı Bir Dönüş Yaptı

BlackBerry Messenger BBM Sahnelerine
BlackBerry Messenger BBM Sahnelerine

Bugün ücretsiz mesajlaşma uygulamaların’da yer alan PIN, grup sohbeti ve kişiye özel profil sayfaları gibi özelliklerin ilham kaynağı olan ve son dönemlerde sıkıntılı günler geçiren BlackBerry, geçtiğimiz günlerde BBM (BlackBerry Messenger) uygulamalasının iOS ve Android sürümlerini resmi olarak yayınlamasının ardından sahnelere hızlı bir dönüş yaptı.
Yayınlandığı ilk gün itibariyle 10 milyon indirmeyi geride bırakan BBM, ilk haftanın sonunda 20 milyon indirmeye ulaştı ve toplam üye sayısını 80 milyona çıkararak rakipleri karşısında geri kaldığı yarışta yüksek bir sıçrama yaptı ve eski yoğun günlerine dönmeyi başardı.

Daha Fazlası


1 127

Her ne kadar BMM her iki platform için resmi olarak yayınlansa da henüz bazı kullanıcılar için henüz  aktif hale gelmedi ve BlackBerry sürümünde yer alan bazı özellikler de kullanılamıyor. İleriki zaman sürecinde gelecek güncellemeler ile ilave edilecek olan bu özellikler sayesinde ücretsiz mesajlaşma pazarındaki en yakın rakipleri olan Wechat, Line, MessageMe, WhatsApp gibi uygulamalar ile ciddi bir rekabete girmesi beklenmekte.

BBM uygulamasını cihazınızın uygulama mağazasından yada buradan  yükleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri