Yeni iPad’ler için kuyruklar oluştu

Daha Fazlası


1 182

5. nesil iPad bugün itibariyle ABD’de  olmak üzere birkaç ülkede daha satışa sunuldu.

Yeni iPad'ler için kuyruklar oluştu
Yeni iPad’ler için kuyruklar oluştu

Yeni iPad meraklılarının bir an önce edinmek isteyen ABD vatandaşları da Washington’da bulunan Apple mağazası önünde saatlerce bekledi.
Uzun bir bekleyiş sonrasında yeni iPad Air’e sahip olmayı başaran Rachelle P. Nigro, ‘Harika hissediyorum kendimi. Yeni iPad’e sahip olduğum için çok ama çok heyecanlıyım. Şimdi ise muhtemelen gidip bir şeyler alıp yiyeceğim çünkü bütün sabah boyunca buradaydım. Fakat bütün her şeyim hazır, uygulamalarım hazır halde. Yani gitmeye hazırım’ şeklinde konuştu.

iPad Air’e sahip olabilmek için Rusya’nın başkenti Moskova’dan gelen Alex Patsay, ‘Bunun gerçekten çekici bir iPad olduğunu düşünmekteyim. Gerçekten hafif ve Retina ekrana sahip. Aslında yeni iPad Mini’yi istiyordum yalnız henüz mevcut olmadığı için bunu alma kararı verdim. Birkaç kere Apple’in merkezine gittim ve bunu almam gerektiğini düşündüm. Muhtemelen bana Apple’in büyük bir hayranı’da diyebilirsiniz’ ifadelerini kullandı.

Apple’ın piyasaya sürdüğü yeni ürünleri yakından takip eden Ava Smith de, ‘Aslında benim 3. jenerasyon bir iPad’im var. Fakat iPad Air’ın sunduğu yeni özellikleri ilgi çekici buldum vede aldım. Piksellerin daha net ve işlemcinin daha hızlı olması hoşuma gitti. Hafızası biraz daha çok olandan aldım ve yeni uygulamalarla doldurmak için sabırsızlanıyorum’ dedi.

Yeni iPad’i bir arkadaşı için almaya geldiğini söyleyen Erin Smith ise, ‘Benim iki iPad’im vardı. Bunun birini arkadaşıma almak için geldim. Çocuklar için iyi ve kullanımı basit. Verilen paraya değer diye düşünüyorum’ diye konuştu.

Apple’ın 5. jenerasyon tablet bilgisayarı olan iPad Air 9.7 inç ekrana sahip. Yeni iPad’e ‘Air’ ismi ise, bir önceki nesil iPad’e göre yüzde 28 daha hafif ve yüzde 20 daha ince olması dolayısıyla verilmiş.

Öte yandan ise, Apple’ın Türkiye websitesi dün itibariyle yayına girmiş durumda ancak iPad Air henüz Türkiye’ye gelmiş değil.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri