Tasarım severler Garden Sale’de buluştular

Tasarım severler Garden Sale’de buluştular
Tasarım severler Garden Sale’de buluştular

Tasarım ürün meraklılarının birbirinden özel parçaları uygun fiyata alabilecekleri bir ortam yaratmak amacıyla organize olan Garden Sale, geçtiğimiz haftasonu KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleştitildi. Binlerce kişinin ziyaret bulunduğu, ve alışverişler yaptıkları Garden Sale, tasarım meraklılarına tekstil tasarımından takı tasarımına, vintage objelerinden endüstriyel tasarım ürünlerine kadar binlerce parçayı bir arada bulma fırsatı sağladı.

Çimler üzerinde sokak sanatçılarının canlı performansları vede Cumartesi günü Elif Çağlar- Bilal Karaman’ın, Pazar günü Sattas’ın güzel müzikleri eşliğinde eğlenceli alışveriş deneyimi sunan Garden Sale, güneşin altında sıcak ortamın tadını çıkarmak isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat oldu!

“Tasarım, fırsat, sosyalleşme, alışveriş ve eğlenceyi” bir arada sunan Garden Sale; atölye çalışmaları ve akşam sinema gösterimiyle alışveriş keyfini daha da katladı. Garden Sale, 50’nin üzerinde tasarımcının katılımıyla bu yıl ikinci kez “URU Group ve showhow” ortaklığıyla hayat geçirildi

garden-sale3232

Daha Fazlası


1 127

KüçükÇiftlik Parkı Biraz Tanıyalım

17’nci yüzyıldan bu yana çeşitli etkinlikler için kullanılan alanın, şehrin ilk çağdaş tiyatro salonuna ev sahipliğini yapmıştı. Kanuni Sultan Süleyman’ın izniyle Bektaşi Karaabalı Mehmet Baba’nın ismini alarak ‘Karaabalı Mesiresi’ olmuş ve İstanbul’un en büyük “bayram yeri” olarak hafızalarda anılmaktadır. 1950 yılında, Zeki Müren’in İstanbul’da ilk sahne aldığı mekan olan KüçükÇiftlik Gazinosu kurulmuş, hemen arkasından aynı alan, KüçükÇiftlik Lunaparkı hizmete sokularak dönemin eğlence hayatında önemli bir yer edinmiştir. 2011 senesinde lunapark kaldırılmış ve KüçükÇiftlik Park İstanbul’un merkezinde sanat, kültür ve eğlence merkezi olarak hizmet vermeye başlamış. Bugün ise, Chris De Burgh,Tony Bennett, Pitbull,  Elton John, Scorpions, Deep Purple, Cranberries, Iron Maiden, Duran Duran, David Guetta gibi dünyaca ünlü isimlere ev sahipliği yapan KüçükÇiftlik Park, “Hi-Voltage”ve“Sonisphere”  gibi ünlü rock etkinlikleriyle de on binlerce kişiyi ağırlamaktadır.

Türkiye’nin en büyük sahnesinin yanında KüçükÇiftlik Park, özellik olarak sadece dünyada  11 etkinlik alanında bulunan, her noktaya yüksek ses kalitesini sağlayan K1 Ses Sistemi’ne sahip olmakta. KüçükÇiftlik Park, yaz sezonunda 9352 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. 17 bin kişiyi alabilen alanının 2350 metrekarelik çim alanına da sahiptir. KüçükÇiftlik Park, çevre koruma alanında yaptığı yatırımlarla’da, yoğun enerji tüketen eğlence sektörünün de bu konuda yapabileceği işler olduğunu göstermektedir. KüçükÇiftlik Park, solar aydınlatmalarına, gri su geri kazanım, atık ayrıştırması sistemlerine sahiptir ve geri dönüşümlü promosyon malzemeleri kullanmaktadır.

Showhow Hakkında:

Paylaşımcı, yeniliklere açık ve değer yaratan deneyimleri hayata geçirmenin hayali ile yola çıkan ve işi gücü “entertainment” olan “showhow” etkinlik içerik üretimi ve yönetimi alanında 2009 yılından beri faaliyet göstermektedir.

“Ideas to entertain” mottosu ile proje ortakları ile çalışarak entertainment sektöründe farklı alanlarda projeler üretip sunmaktadır. “sun.day.sky, sunsplash, art by chance, Rock’n Coke 2013 yılı  proje ortağı olarak gerçekleştirdiği projelerden bazılarıdır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri