Samsung Galaxy S4 satışlarının 40 milyonu aştığı açıklandı

Galaxy S4 satışları
Galaxy S4 satışları

Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy S4’ün beklenilen ilgiyi göremediği negatif yönündeki düşüncelere satış rakamını açıklayarak cevap verdi.

Daha Fazlası


1 158

Samsung, yeni amiral gemisi olan Galaxy S4 akıllı telefonunun 40 milyon satış rakamına ulaştığını duyurdu. Elde edinilen bu başarının, Galaxy S5 modelinin piyasaya çıkış tarihini öne çekebileceği ihtimalini getirdi. Samsung CEO’su JK Shin, basına yaptığı açıklamada Galaxy S4 satışlarının 40 milyonu aştığı açıklamasını yaptı. S4 böylece selefi S3’ün elde ettiği başarıya bir ay önceden ulaşmış oldu.

Phandroid sitesinin yayınladığı habere göre, Haziran ayında yatırımcıların S4 beklentilerinin düşüşe geçmesi, Samsung hisselerinin yüzde 6 düşmesine ve S4 ön siparişleriin yüzde 20-30 azalmasına neden olmuştu. S4, bu olumsuzluk görüşleri yıkarak Mayıs ayında küresel satışlarda 10 milyonu görmeyi başarmışdı. Haziran’da 20, Ağustos’ta ise 30 milyon barajını geçen S4, Ekim ayında 5 milyon satmış durumda. Samsung’un, başarılı bir performans sergileyen ve satışları düşmeye başlayan S4 ile yakaladığı hızı kaybetmemek için 2014’ün başlarında Galaxy S5’i sunması bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri