PS4’ten şaşırtan bir açıklama geldi

PlayStation 4 ve Xbox One için geriye sayılı bir zaman kaldı ve her iki firma da kendi konsolu için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.

PS4'ten şaşırtan bir açıklama geldi
PS4’ten şaşırtan bir açıklama geldi
Daha Fazlası


1 182

Bir MS cephesinden, bir Sony cephesinden ardı ardına patlayan haberlede, Sony tarafından bir yenisi daha eklendi. Firmanın kendi resmi blog sitesinde yayınladığı haberine göre, Kuzey Amerika’da 15 Kasım itibarı ile piyasada olacak olan PS4, aynı gün içerisin’de 1.50 yamasına da kavuşacak. Normal olarak cihazın hiçbir şekilde desteklemediği DVD ve Blu-ray film oynatma seçeneği, fakat bu güncelleme yapıldığı zaman aktif olacak ve cihaz internete bağlanana kadar, PS4 sahipleri bu özelliklerden hiçbir şekil’de yararlanamayacaklar.

Yalnız 1.50 yaması sadece film oynatıcılarla da sınırlı kalmıyor; kutudan çıktığında bulamayacağınız birçok PS4 özelliğini de beraberinde getiriyor. PS4 oyunlarını Wi-Fi aracılığı ile PS Vista üzerinden oynamamıza imkan sunacak olan remote play, ekran kullanımını bambaşka bir boyuta getirecek olan second screen, live oyun stream edebilmemekle birlikte, parti stili sesli konuşma grubu açabilme, Playstation camera’nın yüz ve ses algılama sistemi ve Sony Music Unlimited arka plan müzik çaları gibi normalde cihazın içerisinde bulunması gereken tüm bu özellikler, 1.50 yaması ile devreye girecek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri