Apple IPad Air’i Sonunda Duyurdu

Apple IPad Air
Apple IPad Air

Teknoloji ve iletişimin devlerin’den Apple, düzenlediği etkinlikle yeni nesil ürünü iPad Air’i tanıtımını yaptı. iPad Air diğer iPad’lere göre daha hafif ve yüzde 25 daha ince.

Hayranlarının uzun zamandır merakla beklediği Apple’ın beşinci nesil tablet bilgisayarı iPad Air’i kullanıcılara sundu. 7,5 mm kalınlığı vede, 453 gram ağırlığında ve 9.7 inç ekranına sahip iPad Air; iPhone 5S’te kullanılan 64-bit A7 işlemci ve M7 hareket işlemcisine sahip olmakta. İsminden de anlaşılacağı üzere önceki modellere göre daha hızlı olacağı belirtilen bu tablet bilgisayarda Apple, yeni tanıttığı diğer ürünlerindeki gibi gibi hız ve işlev konusuna oldukça önem vermiş görünüyor.

Daha Fazlası


1 182

iPad Air’de bulunan çok amaçlı anten özelliği (MMO) ile daha hızlı internet bağlantısı sağlanabiliyor ve çift mikrofon özelliği ile ses daha kaliteli bir şekilde iletilebiliyor. Ortam ışığının yetersiz olmasına rağmen daha kaliteli görüntü elde edilmesi için kamerasının da geliştirildiği iPad Air’in batarya ömrü ise 10 saat olarak belirtiliyor.

iPad Air’in Kasım ayı içerisinde siyah, beyaz, gümüş ve uzay grisi seçenekleri ile 41 ülkede 499 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı duyurulurken, Apple bu atağı ile dünyadanın en hafif tablet bilgisayarı tahtını tekrar ele geçirmiş oldu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri