Yeni Nesil Nexus 10′un Basın Resimleri Ortaya Çıktı

Yeni Nesil Nexus 10′un Basın Resimleri Ortaya Çıktı
Yeni Nesil Nexus 10′un Basın Resimleri Ortaya Çıktı

Kısa süre içerisinde Android 4.4′ün resmi tanıtımını gerçekleştirilecek olan Google, en güncel Android sürümüne ilk olarak Nexus 5 ve yeni nesil Nexus 10 tabletinde yer vermesi bekleniliyor. Etkinliğe sayılı günler kalırken ilk defa 2014 model Nexus 10′a ait bir görüntü elde edildi.

Basın görseli olarak değerlendirilen görüntüde tablet ekranında yer alan duvar kağıdı daha önceki Nexus 5 sızıntılarında defalarca karşımıza çıkmışken, tabletin bir önceki nesil Nexus 10′dan daha şık ve keskin hatlara sahip olduğunu belirtebiliriz. Bir önceki nesil Nexus 10′da kalın bir ekran çerçevesi kullanan Google, tablette oval bir tasarıma yer verilmişti.

Daha Fazlası


1 64

Asus tarafından geliştirildiği bildirilen yeni nesil Nexus 10 ise tasarımı ile daha önceki eksilerini gideriyor. 10-inç boyutunda olan ve 2.560 x 1600p çözünürlüklü LCD erkanın yer verileceği tablet, kısa bir zaman önce resmi tanıtımları gerçekleşen iPad Air ve Lumia 2520 karşısında bütçe dostu fiyatı ile rekabet etmeye çalışacak.

10nexsus

Önceki Nexus 10′da çift çekirdekli Exynos işlemci tercihini kullanan Google’ın güncel modelde ise Snapdragon 800 ya da Transformer Pad Infinity modelinde yer alan Tegra 4 işlemcisinden birini kullanması bekleniyor.

Tablete ilişkin gelişmeleri sizlere yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri