Yahoo’dan hem iyi, hem kötü haberler gelmeye başladı

Yahoo'dan hem iyi, hem kötü haberler
Yahoo’dan hem iyi, hem kötü haberler

Marissa Mayer ile yeni bir çağa adımını atan Yahoo, geçtiğimiz 3. çeyreği inişler ve çıkışlar ile beraber tamamlamışlardı. Ziyaretçi sayısında büyük bir yükseliş var iken, reklamlardan yana şirketin yüzü gülmedi.

Daha Fazlası


1 21

Yeni CEO Marissa Mayer ile yükselmeye geçen, internet aleminin gedikli markalarından Yahoo geçtiğimiz çeyreği  inişler, hem de yükselişler ile birlikte kapatmayı başarmışdı. Mayer’in şirket içerisindeki olumlu ve olgun tavırlarının yanısıra ise, yaptığı atılımlar ve satın alım işlemleri markanın eski müşterilerini de geri getirmişe benziyor. Yahoo’nun geçmişte bıraktığımız 3. çeyrek mali senesi için yayınladığı rapor oldukça ilginç detaylar içeriyor.

Yeni ve eski Yahoo kullanıcıları sayesinde aylık kullanıcı değeri 800 milyon kişiye kadar yükselmişti. Bir başka değişle geçtiğimiz 15 aylık süreç içerisinde yüzde 20 gibi olumlu bir yükseliş söz konusu. Bu da Marissa Mayer’in gerçekleştirdiği başarılardan bir tanesi. İşin ilginç tarafı ise şirketin hisse değerlerinin yüzde 1’lik bir azalma yaşayarak 1.08 milyar dolara gerilemesi olmuş. Reklam kazançları ve reklam alım oranlarında da yüzde 7’lik bir düşüş var! Markanın pek de beğenilmeyen yeni logosu vede Bignoggins, Qwiki, Xobni, Admovate, Ztelic, Rockmelt, IQ Engines ve Lexity ile devam eden davaların da bundaki payı oldukça yüksek.

Tüm bunlara rağmen Çinli arama motorunun yüzde 24’lük payına sahip olunuşu ve 2. çeyrekteli Alibaba’dan gelen 707 milyon dolar kâr, son olarak ise hisse değerlerinin milyarlık yükselişe geçmesi beklentisi dengeleri kısa süre içerisinde değiştirebilir

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri