Yayınlanan Güncelleme Xperia Z1 Kamera Performansını Net bir Şekilde Artırıyor

 Güncelleme Xperia Z1
Güncelleme Xperia Z1

Ağustos sonunda resmi tanıtımı gerçekleşen Xperia Z1 sahip olduğu donanım özellikleri itibariyle yılın ikinci yarısında dikkat çeken modellerden biri olmayı başarmıştı. Xperia Z’den OmniBalance tasarımı ve su geçirmezlik özelliğini miras alan telefon; Snapdragon 800 işlemci, Triluminos ekran, daha fazla kapasiteli pil ve Sony G-Lens destekli 20.7MP çözünürlüklü kamerası ile birlikte mobil dünyasında standartları belirleyen bir model oldu.

Halihazırda ülkemizde de satışta olan Xperia Z1 için Sony geçtiğimiz günlerde kamera ve pil performasında ciddi manada iyileştirmeler sağlayan bir güncellemenin dağıtımına OTA yoluyla başlamıştı. Kamera tarafından bir güncelleme bekleniliyordu, zira yapılan ilk incelemelerde telefonda yer verilen iddialı sensörün yeteneklerini tam anlamıyla ortaya koyamadığı ifade edilmekteydi. Söz konusu güncelleme sonrasında; Seri çekim, Süper Otomatik , AR Etkisi ve Panoramik gibi çekim modlarının yanında Akıllı Sosyal Kamera platformu da geliştirildi.

Daha Fazlası


1 158

Hollandalı bir Xperia Z1 sabihi güncelleme öncesi ve sonrasına ait çektiği bazı görselleri XDA-Geliştiriciler Forumunda yayınlayarak kamera performansının ne derece yükseldğini gözler önüne serdi. Görsellerdeki daha net ve keskin detaylar, daha az bulanıklık, daha net bir renk ve kotrast ayarları ile Sony’nin kamera performansını ciddi manada artırdığını görüyoruz.

netrenkler

netrenk3234

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri