Facebook’ta aranınca artık bulunacaksınız

Facebook'ta aranınca artık bulunacaksınız
Facebook’ta aranınca artık bulunacaksınız

Dünyanın en popüler sosyal medya ağı Facebook gizlilik ayarlarında yeniden bir değişikliklere gidiyor. Yeni düzenleme ile birlikte birkaç hafta içinde Facebook içindeki aramalarda artık herkes bulunabilir olacak.

Şirkettin yaptığı açıklamada “Aramada beni kimler bulabilir?” özelliğini kaldırıldığı ve Facebook içi aramalarda artık her kullanıcının bulunabileceği belirtildi.
Bu özelliği kullanmayanların hayatında bir değişiklik olmayacak ancak site içi aramalarda görülmemeyi tercih edenlere Facebook’tan bir mesaj iletilecek. Mesajda ise özelliğin kaldırılması ile ilgili bilgi verilecek.
Bununla beraber arama sonuçlarında görüntülenmeme seçeneği tamamen yok olmayacak. Engelleme yaptığınız kişiler sizin adınızı yazsa bile arama sonuçlarından hesabınıza ulaşamayacak.

Daha Fazlası


1 35

Ne anlama geliyor?

Yapılan değişiklik fotoğraf gibi paylaşımlarınızın herkese açık olacağı anlamına gelmemekte. Değişen tek özellik Facebook içinde arama yapıldığında artık isminizin arama sonuçlarında çıkacağı. Daha önceleri arama sonuçlarında isminizin çıkmamasını sağlayabiliyordunuz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri