Western digital my passport Enterprise testi

Daha Fazlası


1 182

Western digital my passport Enterprise testi

Bu ay test merkezimize gelen ürünlerden bir tanesi Western Digital’in 500 GB kapasiteye sahip olan My Passport Enterprise isimli harici depolama birimi oldu.

Western digital my passport Enterprise
Western digital my passport Enterprise testi

Ürün 111x82x15 mm boyutlarında ve oldukça hafif olmakta. Ağırlık yapmadığından ve ufak boyutlarda olduğu için yanınızda rahatlıkla taşıyabilmektesiniz. My Passport Enterprise’ın tasarımı da hoş yapılmış. Siyah renkli cihazın üstündeki tasarımı ise hoş görüntü sunmakta. Ürün gücünü USB bağlantı noktasından almakta. Bu yüzden^de ekstra güce ihtiyaç duymamakta. Ancak yanında gelen kablo kısa olduğundan kullanım da biraz dezavantaj sunabiliyor.

My Passport Enterprise, USB 2.0 ve USB 3.0 desteklemekte. Ürünün performansını test etmeden bırakmak istemedik. HD Tune ile USB 3.0’da yaptığımız okuma testinde ürün ortalama’da 75.4 MB/s performans gösterdi. Yazmaday’sa 74.1 MB/s sonuç elde ettik. Küçük boyutlu dosyalarda My Passport Enterprise, ortalamayı 90’lara kadar çıkartabilmekte. Cihazın bir diğer özelliği ise Windows To Go’yu desteklemesidir. Bu özellikle USB sürücüsünde Windows 8 kopyası oluşturabilmektesiniz. Böylece farklı bir bilgisayara sürücüyü bağladığınız zaman’da, sürücü üstünden bilgisayarı çalıştırabilmektesiniz. My Passport Enterprise, veri güvenliği konusunda çok titiz. Verilerin güvenliğini sağlamak amacıyla ana bilgisayar üzerinde herhangi bir veri izi bırakmıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri