Instagram önlenemez bir yükseliş içerisinde

Instagram önlenemez
Instagram önlenemez bir yükseliş içerisinde

2012 senesin’de Facebook tarafından satın alınan fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram, aylık 150 milyon aktif kullanıcı rakamına ulaştığını açıkladı. ABD merkezli sosyal ağ Haziran ayında video özelliğini kullanıma sunmuştu. Görünen o ki bu atağı işe yaradı ve 2 ayda aktif kullanıcı sayısında 20 milyonluk bir artış olmasını sağladı.

Facebook, bu yatırımının meyvesini toplamaya başlayacakmış gibi gözüküyor. Wall Street Journal gazetesinin yayınladığı habere göre ise, Instagram reklam özelliği konusunda çalışmalara başlamış durumunda. Gazeteye konuşan Instagram yöneticisi Emily White, bir sonraki yıldan itibaren Instagram’a reklam alabileceklerini söyledi.2012 yılında Android kullanıcıları için kullanıma sunulan Instagram’ın kullanıcı sayısının yarısı 2013 Nisan itibariyle Android kullanıcılarından oluşuyor.

Daha Fazlası


1 127

Instagram Video Özelliği ile Atakta

Popüler video programı Vine’ın Instagram’ın tahtını sallayacağı haberi yayılırken, Instagram video özelliğinin eklenmesiyle de bu beklentileri boşa çıkarmış oldu. Vine’ın 2013 yaz dönemi itibariyle 40 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri