Facebook Kampanyalarında Yeni Bir Dönem Açtı

Facebook Kampanyaları
Facebook Kampanyalarında Yeni Bir Dönem Açtı

Marka sayfalarının olmazsa olmazı ‘Facebook kampanyaları’nı hayata geçirmek artık çok daha basit. Bildiğiniz üzere Facebook’un markalar tarafından düzenlenen ödüllü kampanyalar için getirmiş olduğu uygulama koşulu vardı. Kısacası bir kampanya düzenlerken bunu marka sayfasının duvarında değil özel hazırlanmış bir sekme üzerinden tasarlamanız gerekmekteydi. Gerekiyordu çünkü artık gerekmiyor!

Daha Fazlası


1 35

Bugün Facebook tarafından yapılan duyuruya göre artık marka kampanyaları için uygulama zorunluluğu kaldırıldı! Şimdi ne mi olacak?

Fotoğraf temalı yarışmaların medar-ı iftiharı oylamalar, Facebook beğenilerine dönüşecek. Ne kadar fazla beğeni o kadar fazla oy anlamına taşıyacak. Kullanıcıların kampanya kapsamında yazdıkları metinler sayfaya post veya yorum olarak paylaşılabilecek. Bunlar da olmaz ise kullanıcılar size doğru cevabı mesaj atarak kampanyaya katılabilecekler. Gördüğünüz üzere, yeni kampanya alanları oldukça geniş.

Fakat her durumda olduğu gibi bu sınırların da bir çerçevesi mevcut. Bir ödül karşılığında, kullanıcılardan ürün adını kullanmalarını isteyebilirken, onları paylaştığınız bir resimde kendilerini ‘tag’lemelerini isteyemiyorsunuz. Ve tabiki en önemli sınırlaması ise, kullanıcılardan kampanya temasını kendi kişisel sayfalarında oylamaya açmalarını isteyemiyorsunuz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri