Ortaya çıkan bu Galaxy S4 fotoğrafında, telefonun üzerindeki işletim sistemi herkesi şaşırttı!

Herkesi şaşırtan Galaxy S4
Herkesi şaşırtan Galaxy S4
Daha Fazlası


1 182

Ortaya çıkan bu Galaxy S4 fotoğrafında, telefonun üzerindeki işletim sistemi herkesi şaşırttı!

MeeGo ve Bada işletim sistemlerini hatırlayanlar var mı ? Nokia’nın Windows işletim sistemine geçtiğini açıklamadan önce desteklediği ve açık kaynak kodlu olarak geliştirilen MeeGo ve Samsung’un büyük ümitlerle geliştirdiği Bada, telefon piyasasındaki hızlı gelişmelerin sonrasında daha hayata geçemeden unutulup gitti…

Ancak yeni mobil işletim sistemi geliştirme çalışmaları yine de son bulmadı. Linux Vakfı’nın liderliğinde, Intel ve Samsung tarafından geliştirilen Tizen sistemi hakkında yeni bir resim sızdı. Samsung Galaxy S4 üzerinde çalışırken fotoğrafı çekilen Tizen’in köşeli, dörtgen bir tasarımı olduğu sonucu çıkıyor. İşletim sisteminin pil ve operatör bilgisinin bulunduğu mesaj barının telefonun alt kısmında yer alması dikkat çekiyor.

Arayüz hakkında önemli bir ipucu vermeyen fotoğraf hakkında en önemli bilgi, işletim sisteminin Galaxy S4 üzerinde çalışıyor olabilması. Bu da Samsung’un, Tizen ile çalışan bir Galaxy S4 modelini piyasaya sürme ihtimalinin olduğunu ortaya çıkardı. Fakat konu hakkında kesin bir bilgi yok.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri