WeChat 100 milyon kullanıcısıyla büyümeye devam ediyor

WeChat
WeChat

WeChat’in küresel popülaritesi hızla yükselmeye devam ediyor.

WeChat, 100 milyon kayıtlı kullanıcı hesabı eşiğini aşarak uluslararası alandaki popülerliğini daha da pekiştirdiğini duyurdu. Büyük ilgi duyulan WeChat 5.0 güncellemesi ve küresel Lionel Messi reklam kampanyası gibi birçok önemli girişim de bu başarıda rol oynadı.

Dünya genelinde en çok kullanılan beşinci akıllı telefon uygulaması.

Son 3 ay içinde kayıtlı kullanıcı hesabı sayısını ikiye katlayan WeChat, GlobalWebIndex’in araştırmalara göre dünya çapında en çok kullanılan 5. akıllı telefon uygulaması olarak sonuçlandırılmasından kısa süre sonra 100 milyon kayıtlı kullanıcı hesabı eşiğine ulaşmış oldu.

Daha Fazlası


1 85

En çok indirilen mobil sosyal uygulama

Uluslararası arenaya adım atmasından bu yana Asya’da büyük ilgi gören WeChat, birçok akıllı telefon işletim sistemi alanında kullanıcı tabanının son dönemde muazzam bir artış gösterdiği Hong Kong, Hindistan, Endonezya ve Malezya’da çok geçmeden en popüler mobil sosyal uygulama haline geldi. Bu pazarların yanı sıra dünyanın bir çok bölgelerinde de yoğun ilgi gören WeChat, Temmuz 2013 yılı itibariyle Arjantin, Brezilya, İtalya, Filipinler, Meksika, Singapur, Güney Afrika, İspanya, Tayland ve Türkiye‘deki App Store’lar üzerinden en çok indirilen mobil sosyal uygulama oldu.

WeChat ile mobil sosyal iletişimde yeni bir eğlence

WeChat uygulamasının arkasındaki şirket olan Tencent’in Uluslararası İş Grubu Başkan Yardımcısı Poshu Yeung, (Bu kadar kısa bir zaman içinde 100 milyon kayıtlı kullanıcı hesabı eşiğine ulaşmamıza katkıda bulunan tüm kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz. Gerek bu kişilere gerekse ilerdeki kullanıcılarımıza yenilikler sunmaya devam edicegimizden kuşkunuz olmasın. Bu yeniliklerden birisi de, 2011 yılında uygulamaya dahil ettiğimiz türünün ilk örneği sesli mesajlaşma hizmeti Bas Konuş. Kullanıcı deneyimimizi bundan sonraları da geliştirmeye ve zenginleştirmeye devam edeceğiz. WeChat, metin iletileri yaratmak, değerli anlarını paylaşmak ya da sesli ve görüntülü canlı söyleşilere katılmak isteyen kullanıcıların, bu hizmetlerin tamamından güvenli ve ücretsiz olarak yararlanmalarını mümkün hale getirdi) dedi.

Ünlüler ve değerli markalar da WeChat ailesinde

Bugüne kadar çok fazla sanatçı, sporcu, ünlü ve değerli kişi, dostları, aileleri ve hayranları ile daha sağlam bir şekilde bağlanabilmek için WeChat’e katıldı. Nike, KFC, PlayStation gibi popüler markalar da, müşterileri ile temas kurabilmek için platformun ‘Resmi Hesaplar’ özelliğinden yararlanabiliniyor. Yeni WeChat 5.0 güncellemesi ile hayata geçirilen etiket mağazasında çevrimiçi ödeme ve kullanıcı deneyimini zenginleştiren daha birçok iyileştirme sayesinde platform, basit bir mesajlaşma uygulamasının çok ilerisine geçiyor.

WeCahat uygulamasını buradan İndirebilirsiniz

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri