HTC Mini+ Fetch: Yılın en ilginç akıllı telefon aksesuarları

Daha Fazlası


1 85

HTC Londra’da düzenlediği bir etkinlikle iki yeni akıllı telefon aksesuarını tanıtımını yaptı.

Bu aksesuarlardan ilki olarak Fetch, kullanıcılara telefonlarını takip etme imkanı veren bir NFC ve Bluetooth etiketi. Telefonlarını bir şekilde bulamayan kullanıcılar Fetch’in üzerindeki düğmeye basarak eşlenmiş telefonun çalmasını sağlıyor. HTC’den yapılan duyuruda Fetch’in maksimum mesafesinin 15 metre olduğu vurgularken, iç mekanlarda aradaki engellere bağlı olarak bu mesafenin azalması olası duruyor.

HTC Mini+ ve Fetch
HTC Mini+ ve Fetch

Kullanıcıların telefonlarının yerini belirlemelerine yardımcı olan Fetch, telefonun unutulduğu vakitlerde kendisini hatırlatmasını da sağlıyor. Bluetooth 4.0′n çok az güç tüketimi sayesinde Fetch tek şarjla 6 ay boyunca çalışabiliyor. Fetch için resmi bir piyasaya çıkış zamanı ve fiyat belirtilmemiş olsa da, Birleşik Krallık merkezli perakende zinciri Clove ürünü 29.99 pound karşılığında ön siparişe çıkmış bir durumda.

htc-mini-plus-3013

HTC’nin tanıttığı bir diğer ürün olan Mini+ ise telefon görünümünde bir Bluetooth kulaklık. Orijinal HTC Mini’nin devamı şeklindeki aksesuar NFC veya Bluetooth aracılığıyla akıllı telefona bağlanıyor. Kullanıcılar Mini+ ile gelen aramaları cevaplar gibi yeni aramalar da yapabiliyorlar. Yerleşik bir lazer işaretleyicisi barındırabilen Mini+, tıpkı HTC One gibi bir uygulama aracılığıyla televizyonu kontrol edebiliyor. Önümüzdeki sene ortalarında piyasaya sürülecek Mini+’ın fiyatıysa şimdilik bilinmiyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri