Yandex’ten size özel bir haberimiz var

Yandex.Haberler, kullanıcıların takip ettikleri haber kaynaklarının haberleri ile sosyal platformlardaki arkadaşlarının haber paylaşımlarını bir yerde toplayan (Haberlerim) adlı yeni bir etkileşimli servisi kullanıma sundu.

Yandexten özel bir haber
Yandexten özel bir haber

(Haberlerim’in) ayarlanabilen filtreleme özellikleri sayesinde kullanıcılar, kendi yaptıkları ayarlara göre hem güvendikleri kaynaklardan en son haberleri, hem de arkadaşlarının Facebook yada Twitter gibi sosyal mecralarda paylaştıkları haber bağlantılarını ve benzeri içerikleri, ilgili tüm yorumlarıyla birlikte görebilecek, isterlerse gönderilere doğrudan yanıt verebilecek ve yorumda bulunabilecekler.

Daha Fazlası


1 85

Özel filtre uygulayarak “Haberlerim” sayfasının içeriğini ayrıca güncelliğe, öneme veya içerik tiplerine göre sıralamak (“sadece haberler” veya sosyal medyayı da içerecek şekilde “tüm güncellemeler”) ayarlamak da mümkün.

“Haberlerim” sayfasındaki en önemli gelişmeler hakkında kullanıcıları Yandex.Haberler servisinin ana sayfadaki özel bir widget ile bilgilendiren Yandex, tercih edilmiş olan kaynakların yayınladığı haberleri otomatik olarak son haberler listesinin başına yerleştirerek, özellikle takip edilinen konuların takip edilebilmesini önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

Günün en önemli haber başlıklarını otomatik algoritmalar aracılığıyla tamamen tarafsız olarak tespit eden Yandex.Haberler, bu yeni servisinin sayesinde kullanıcılarına kendi tercihlerine göre öncelikler belirlemeye olanak veriyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri