Popüler yabancı dizinin yapımcıları korsanı işte böyle destekledi

Dünyanın en çok izlenen dizileri arasında, adından da eserler taşıyan, tahtını hiçkimseye kaptırmayan Game of Thrones dizisi ilkleri yaşamaya ve yaşatma yolunda emin adımlarla gidiyor. Türkçe, Taht Oyunları anlamına gelen, savaş, aşk ve entrikalaların iyi bir şekilde kurgulandığı dizi, uluslararası film puan sisteminde en çok oy alıp en yüksek puana ulaşan dizi olarak gözüküyor.

Kırdığı rekorlarla gündemden düşmeyen Game of Thrones, güncel bir haberle haber sitelerinde ilk sıralarda seyrediyor. Dizinin yayınnını gerçekleştiren HBO televizyonunun patronu Time Warner’ın CEO’su Jeff Bewkes, ilginç açıklamalarda bulundu. Dizinin hitleriyle alakalı bir kaç demeçler veren patron: (Dünyada korsan olarak en çok izlenen dizisine sahip olmak, Emmy ödülünden daha önemlidir,) dedi ve gündem karıştı.

gameofthronesseason
gameofthronesseason
Daha Fazlası


1 127

Tüm dünyada legal ve özellikle illegal dünyada en çok izlenen dizi olduğunu vurgulayarak Game of Thrones’un altını özellikle çizdi. CEO’ya göre illegal derken korsan indirme ve izlemeler dizileri için muhteşem bir reklam madeni. HBO‘nun diğer dizileri için eşsiz bir reklam kaynağı olduğunu, dizinin milyonları hareketlendirerek, kanala çok büyük fayda sağladığına üstüne basa basa dikkat çekti.

jeffbewkes

HBO‘nun gelirlerini günden güne arttıran Game of Thrones, sezon finalini geçtiğimiz aylar içinde yapmış, yeni sezon yani 4. sezonun ilk bölümüyle 2014 yılında kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlık yapıyor (Yaşasın korsan indirme)Sezon finalinde olsa bile popülerliğini kaybetmeyen dizinin arkasındaki patronlardan böyle bir sloganın gelmesi, dizinin popülerliğine biraz’cık daha nam kattı diyebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri