Facebook ücretsiz sesli arama servisini Türkiye’de de yayına soktu

Facebook daha önce Amerika ve Kanada hizmete sunuduğu ücretsiz sesli arama servisini Türkiye’de de yayına soktu. Bundan sonra arkadaşlarınızı facebook üzerinden ücretsiz bir şekilde arayabileceksiniz.

Facebook ücretsiz sesli arama
Facebook ücretsiz sesli arama
Daha Fazlası


1 22

Facebook uygulaması üzerinden bir arkadaşınızı ücretsiz olarak aramak için onun Facebook profil sayfasına gidin. Profil resmi ve temel bilgilerin yer aldığı alanın hemen altında yer alan (Mesaj Gönder) butonuna.basın Karşınıza bir sohbet penceresi çıkacak ve bu sohbet penceresinin sağ üst köşesinde “i” şeklinde bir buton yer alacak. Bu butona da batığınızda karşınıza arkadaşınızın iletişim bilgileri karşınıza gelicek. Eğer aramak istediğiniz arkadaşınız ücretsiz aramaları almak için müsaitse, (Ücretsiz Arama) butonu basabilir olacak. Bu butona dokunarak karşı tarafı arayabilirsiniz.

Bundan sonrası normal bir telefon görüşmesinden çok farksız değil. Siz aradığınızda karşınızdakinin ekranında normal bir telefon uygulamasında olduğu gibi bir çağrı ekranı çıkacak. Arka planda sizin Facebook profil resminiz yer alırken çağrı kabul etme, geri çevirme gibi düğmeler de ekranda yer alıyor.Ses kalitesi fena değil, normal bir telefon görüşmesinden daha kaliteli olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz. Ancak Skype veya son zamanlarda çeşitli mobil operatörlerin sunduğu HD Voice’den daha düşük kaliteli bir ses çıkışı sunuluyor. Karşınızdakinin sesi çok az bir gecikmeyle geliyor, bunun’da altınız çizmek gerek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri