Yahoo Rockmelt’i satın alıyor,uygulamalarını ise bir ay içerisinde kapatıyor

Yahoo web’de sosyal ağ tabanlı gezinme deneyimi sunan Rockmelt’i satın alıyor. Fakat, bu satın alma mevcut Rockmelt kullanıcılarını üzecek, neden derseniz şirket 31 Ağustos tarihinden sonra  iPhone, iPad, Android ve Windows 8 platformlarında yer alan dört uygulamasını kapatmış olacak. RockmeIt bu zamana kadar kullanıcılara verilerini dışa aktarmaları için zaman veriyor. Ayrıca şirket satın almanın duyurulmasının ardından yeni üye kaydetmeyi de durdurdu.

rockmeit-
rockmeit-
Daha Fazlası


1 127

Ekip kapatma kararıyla üzdüğü kullanıcılarının gönlünü “Bize öğrettiğiniz çok şey var. Ve biz de öğrendiğimiz her şeyden Yahoo’da çalışırken yararlanacağız.” sözleriyle almaya çalıştı.

Rockmelt adlı girişim 2010 yılında sosyal ağ deneyimini web’de gezinmeye entegre etme parolasıyla yola çıkmıştı. Bir kullanıcının Facebook dostlarını ve içeriğini ziyaret edilen her web sitesinde yanda yer alan sütunda gösteren internet tarayıcısı beklediği ilgiye ulaşamadı.Bu nedenle zaten birkaç ay önce internet tarayıcısının fişi çekilmiş ve mobil uygulamalara odaklanılacağının bilgisi paylaşılmıştı. Bunun ardına Rockmelt Flipboard tarzı bir yaklaşımla kullanıcılara sosyal medya içeriğini göstermeye girişmişti.

AllThingsD sitesinin belirttiğine göre bu satın alma Yahoo’ya 60 ila 70 milyon dolar arasında bir maliyete mal oldu. Rockmelt, Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer’ın çatısı altına kattığı sonuncu şirket oldu. Yeniden başa güreşmeye çalışan Yahoo geçtiğimiz mayıs’ta ise 1.1 milyar dolar karşılığında Tumblr’ı satın almıştı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri