Vodafone Türkiye CEO’su Serpil Timuray’a yeni bir görev verdi

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanlığı görevini 2009 yılının başından bu yana sürdüren Serpil Timuray 1 Ekim 2013 tarihi itibarıyla Vodafone Grubu Orta Doğu, Afrika, ve Asya Pasifik Bölge Direktörü olarak görevini sürdürücek. Timuray’ın Vodafone Türkiye’deki mevcut görevi de devam edecek.

Serpil Timuray
Serpil Timuray

Serpil Timuray’ın sorumluluğunun artmasına bağlı olarak Vodafone Türkiye’de de yönetim yapısı yeniden şekillenme içerisinde. Şu anda Bireysel İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Gökhan Öğüt, Ticari ve Operasyonel alanlarından sorumlu İcra Kurulu Başkan Vekilliği pozisyonuna getirilmiştir. Öğüt, sorumluluk alanının genişlemesiyle birlikte Vodafone Türkiye’nin tüm ticari, regülasyon ,teknoloji ve strateji birimlerine liderlik edecek.

Konuyla ilgili daha çok ayrıntıyı aşağıda yer alan basın bülteninde bulabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİ

Daha Fazlası


1 127

Vodafone Grubu’nun abonelerinin %65′inin bulunduğu AMAP Bölgesine Vodafone Türkiye’den atama

SERPİL TİMURAY, VODAFONE GRUBU AFRİKA, ORTA DOĞU VE ASYA PASİFİK (AMAP) BÖLGE DİREKTÖRLÜĞÜNE ATANDI

1 Ocak 2009′dan bugüne Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı görevini sürdüren Serpil Timuray, mevcut sorumluluğuna ek olarakta, 1 Ekim 2013 itibariyle Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik (AMAP) Bölge Direktörü olarak atandı.Serpil Timuray, AMAP Bölgesi’ndeki yeni sorumlulukları ile bir olarak Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı görevini de sürdürecek.
Timuray, yeni görevinde, Vodafone Grubu’nun 409 milyon abonesinin %65′inin* bulunduğu, servis gelirlerinin %30′unu* oluşturan ve dünya genelindeki iki yönetim bölgesinden biri olarak konumlanan AMAP Bölgesinin yönetiminde Bölge Başkanı Nick Read’e destek olacak. Bu kapsamda, Timuray, geçen seneden bu yana yürüttüğü Vodacom Grubu Yönetim Kurulu üyeliği görevine ek olarak, AMAP Bölgesinde ilerde belirlenecek diğer Yönetim Kurullarında da yer alacak.

(Gökhan Öğüt) Vodafone Türkiye İcra Kurul Başkan Vekili olarak atandı
Bu atama ile paralel olarak yönetim yapısı yeniden şekillenecek olan Vodafone Türkiye’de, hazırda Bireysel İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev’de bulunan Gökhan Öğüt,Ticari ve Operasyonel alanlardan sorumlu İcra Kurulu Başkan Vekili olarak atandı. Gökhan Öğüt, bu geniş alana yayılan sorumluluğu ile Vodafone Türkiye’nin tüm ticari, regülasyon,teknoloji ve strateji birimlerine liderlik edecek.

Vodafone Türkiye son 4 yılda Toplam Gelirlerini 2 misline, Gelir Pazar Payını %30′a çıkardı
2009-10 mali yılında devreye aldığı “5 Yıllık Stratejik Programını” tamamlamak üzere olan Vodafone Türkiye, telekomunikasyon sektörünün “önden ve hızlı büyüyen operatörü” olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Servis gelirlerinde 15 çeyrektir kesintisiz çift haneli büyüyen Vodafone Türkiye, toplam gelirlerinin son 4 yılda 2 mislinden fazla yükselterek, 2012-13 mali yılını 5.5 milyar TL rekor gelir seviyelerinde kapattı. Aynı dönem zarfında, şirketin mobil gelir pazar payı rekor bir artış göstererek, %18,6′dan %30 seviyesineulaştı. Şirket, 2012-13 mali yılı sonucuna göre, son 4 yılın en yüksek kârlılığına ulaştı. Vodafone Türkiye, müşteri memnuniyet odaklı programı sayesinde, Haziran 2011′den bu zamana kadar Net Tavsiye Skoru’ndaki liderliği ile “Türkiye’nin en çok tavsiye edilen mobil operatörü” konumunu sürdürüyor.

* Vodafone’un 2012 ve 2013 mali yıl sonuçlarına göre AMAP Bölgesi rakamlarıdır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri