Sony e380 ve e580 walkman ile daha fazla bas

Cep telefonlarından sonra MP3 çalarlar ve PMP’ler çok ucuzladı ve kazandırmadığını gören firmalar üretimden çekildi fakat Samsung, Apple ve Sony gibi devler hala özel PMP’ler sunmaya devam ediyor. Walkman isminin ölmesine izin vermeyecek gibi görünen Sony, bu alandaki rakipler Apple ve Samsung   aksine PMP’lere işletim sistemi gibi artılar eklemiyor ve ses kalitesine odaklanıyor.

Sony  e380 ve e580
Sony e380 ve e580
Daha Fazlası


1 127

Firmanın Walkman E serisine eklenen yeni modeller E380 veE580′de dikkat çeken yenilikler daha fazla batarya süresi ve daha güçlü bas çıkışı. Daha uygun olan E380′de 1.77 inç ekran, 8 GB depolama alanı, kolay kontrol için D-pad yer alıyor. Beş kanal ekolayzır ile ses çıkışı zevke göre düzenliyebiliyorsunuz ve Clear Bass ile daha yüksek bas, Clear Stereo ile daha gerçekçi ses elde edilmekte. Bunlara rağmen tek şarjla 30 saate kadar kullanılması.

E580 ise özellikler anlamında daha ileride. Depolama alanı 16 GB, ekran genişliği 2 inç ve batarya süresi 77 saate çıkarak iki mislinden de fazla hale geliyor. Bunun yanısıra kutuya gürültü kesme özelliği olan kulaklık dahil. Bu modelde de ilk önce ses kalitesi. E380′deki teknolojilere ek sıkıştırmadan ötürü kaybolan tiz sesleri geri getirmeye odaklanan DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) var. Sıkıştırmaya karşıyız diyorsanız Apple Lossless ve FLAC formatlarını da destekliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri