HTC ve samsung’dan zigbee otomasyon sistemine destek

M2M sistemini kullanan makineler arası iletişim yapılı otomasyon çözümleri evlerde yeterli kullanım oranına sahip değil. Fakat ev otomasyonu çözümleri sunan çok sayıda firma var ama son kullanıcılar bilincinde değil ve alışamıyor. Apple’ın liderliğinde sonra hızla yaygınlaşan ve popülerleşen IPS panelli ekran örneğinde olduğu gibi güçlü isimler destek vermeli. Son duyumlara göre Samsung ve HTC’den ZigBee ev otomasyon sistemine destek yolda.

 zigbee otomasyon
zigbee otomasyon
Daha Fazlası


1 182

Evlerdeki aydınlatma, soğutma ve ısıtma, güvenlik sistemlerini uzaktan takip ve kontrol hiç de fena fikir değil. Fazla sayıda otomasyon çözümünden biri olan ZigBee ile Samsung ve HTC arasında yakınlaşma söz konusu. Cep telefonu üretici firmaları bir sonraki devrimsel adım için ev kontrolünü ön plana çıkarabilir. ZigBee esaslı sisteme katkı veren milyonlarca cihaz olunca kullanım oranı ve fiyatlar düşecektir.

ZigBee kablosuz ev otomasyonu standardını destekleyen özel bir alıcı aksesuar şeklinde satılabilir. Bu alıcı evdeki sistemi kontrol edecek. Cep telefonların’a özel programlar yüklenecek. ZigBee Alliance’ın ısıtma,ışıklandırma sistemlerine özel belirlediği standartlar var. Örnek olarak Philips Hue aydınlatma sistemi ZigBee uyum destekli. Samsung’da ZigBee uyumlu LED aydınlatma sundu. HTC One gibi cihazlara ekli olan kızılötesi alıcıyla TV gibi cihazlar kontrol edilebiliyor ve firmanın amacı tüm evi kontrol edebilmenizi sağlamak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri