ZTE, Nubia Z5 mini ile konsepti tamamen değişiyor

Daha Fazlası


1 158

ZTE, Nubia Z5 mini ile konsepti tamamen değiştiriyor

zte nubia25
zte nubia25

Geçen yıl Samsung’un Galaxy S3 mini ile başlayan amiral gemi modellerinin daha düşük versiyonlarını piyasaya sürme geleneği bu yıl Galaxy S4 mini ile devam ediyor. Samsung hariç iddialara göre HTC şirketi One mini,Oppo da Find 5 mini modelleri ile tüketici ilgisi çekmeye çalışacak.

Ancak ZTE, görselleri internete sızan Nubiz Z5 mini modeli ile geleneği tamamen değiştireceğe benziyor. Firmanın geçen sene sonlarında resmi olarak duyurduğu 5 inçlik Full HD ekranlı ve Snapdragon S4 Pro işlemcili Nubia Z5, bu kez mini bir versiyonuyla karşımıza gelicek.

İsminin aksine Nubia Z5 mini modelinde 4.7 inçlik 720p ekran bulunuyor. İşlemci tercihi Snapdragon 600 çözümünden taraf olurken, 2GB RAM, 8MP çözünürlükte 160gr ağırlık arka kamera, 10.3mm kalınlık şeklinde bilinen özellikleri bulunuyor. Cihaz bu haliyle pek çok üst seviye modelle rekabet edecek seviyede bulunuyor.

Nubia Z5 mini modelinin ne zaman ve hangi fiyattan piyasada olacağına dair henüz bir kaynak haber yok. Ancak kısa süre içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri