Windows Phone 8’e Full HD destek ile gelicek

Uzun zamandır dillendirilen gelişme cephesinden ilk görüntüler gelirken, güncellemenin yılsonuna kadar sunulması bekleniyor.

Daha Fazlası


1 85

Windows Phone 8 için Full HD çözünürlük ve dört çekirdekli işlemci desteği uzun süredir gündemi meşgul eden bir gelişme. Muhtemelen üçüncü çeyrekte çıkacak. GDR3 güncellemesi ise Windows Phone 8, Android ve iOS’ta bulunduğu gibi 1080p çözünürlük desteğine kavuşacak. Bu noktada HTC ve Nokia’nın farklı modeller hazırladığı ve Microsoft tarafından yayınlanacak güncellemeyi bekledikleri’ni söylerken, elde edilen bazı dosyalar, desteğin yakın zamanda sunulacağı gösteriyor.

Visual Studio 2013 dosyalarında ortaya çıkan bazı görsellerin çözünürlük değerinin 1920 x 1080p olduğu görülüyor. Ekranı ile birlikte işlemci noktasında da yenilikler olucak. Microsoft, üreticilerin Qualcomm dışında bir işlemci kullanmasına izin etmiyor. Yeni güncelleme ile bu kısıtlamanın devam etmesi bekleniliyor fakat, dört çekirdekli işlemci desteği ile en azında Android tarafındaki rakiplerle donanım noktasında rekabet edecek telefonlar oluşturulabilecek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri