En ünlü Türk bilim adamları İstanbulda buluşuyor

Daha Fazlası


1 182

TÜBİTAK’ın düzenlediği ve ikincisi gerçekleşen kurultayda 4-5 Temmuz’da İstanbul’da bir araya gelecekler.

Bu kurultay ile ilgili yazılı açıklama sunan TÜBİTAK, kurultayda Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanında uluslararası bir cazibe merkezi haline gelmesinde teknoloji transferi, eğitim, sağlık ve enerji alanlarında atılması gereken adımlar tartışılarak, somut hedef ve öneriler ortaya konulacağını bildirdi.

tubitak

Ayrıca İki gün sürecek kurultayda 6 panel düzenlenecek ve yurt dışındaki bilgi ve teknolojinin Türkiye’ye transfer mekanizmaları, bilim VE teknoloji insan kaynağının geliştirilmesine yönelik program ve politikalar ile ülkenin sağlık ve enerji alanlarında odaklanması gereken konu ve teknolojiler tartışılacak. Kurultay sonrası ise eylem planlarını içeren sonuç raporları yayınlanacak.

TÜBİTAK’ın düzenlemesini yapacağı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kapanışını yapacağı kurultaya; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TÜBİTAK Başkanı Yücel Altunbaşak ile yurt dışı ve yurt içinden yayın ve patent gibi başarılarıyla ön plana çıkmış 130 bilim insanı ve 70 kamu, özel sektör ve üniversite temsilcisi katılacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri