Sony Xperia Z Ultra’nın özellikleri

Sony Xperia Z Ultra

Daha Fazlası


1 158

Sony Xperia Z Ultra gün ışığına çıktı

Sony’nin merakla beklenen üst seviye yeni akıllı telefon modeli Xperia Z Ultra’nın resimleri sızdırıldı. 6.44-inç büyüklüğündeki Full HD ekranı ile Samsung’un Galaxy Mega 6.3 modelinden baya büyük bir ekrana sahip olan ve bu açıdan sınıfındaki en iddialı telefon-tablet melezi olmaya aday gösterilen Xperia Z Ultra, Snapdragon 800 işlemcisine sahip ve aynı zamanda en hızlı çözüm olacak gibi görünüyor. Tasarım çizgileri ile birlikte Xperia Z’den izler taşıyan yeni ürün, 2GB RAM ve Android 4.2.2 işletim sistemi gibi detayları da bünyesinde barındıracak.

Büyük ekranın not almadaki avantajlarını, Xperia Z Ultra ile gelecek kalem ve özel uygulamalar ile göstermeyi hedefleyen Sony, gördüklerimize  bakılırsa yılın kalan kısmı için akıllı telefon pazarında çıtayı zirveye taşıyacak gibi. Haberimize konu olan Xperia Z Ultra modeline ek olarak Snapdragon 800 ile güncellenmiş yeni bir Xperia Z versiyonu, yeni akıllı saat  ile büyük ekrana sahip düşük maliyetli yeni cihazlar ile Sony, farklı ürün segmentlerinde hızlı bir zirveye tırmanışı hedefliyor. Şirket aynı zamanda Xperia Tablet Z’yi de daha fazla ülkede kullanıma sunmanın planlarını yapıyor.

Ana makalemiz olan Xperia Z Ultra’ya geri dönecek olursak eğer, 2.2-2.3GHz seviyesinde çalışabilen dört çekirdekli Snapdragon 800 platformu hem saf işlem gücü hem de Adreno 330 GPU’su ile grafik tarafında Android dünyasının yeni performans şampiyonu Xperia Z Utra olacak gibi şimdilik. Tabi Sony’nin yanı sıra Samsung ve LG’nin de, Snapdraon 800 platformunu kullanarak yeni cihazlar üzerinde çalıştığını not düşmek gerekiyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri