Facebook yeni bir özelliğiyle karşımıza çıkıyor

Facebook, şimdi ise mobil cihazları gazeteye dönüştüren ‘Reader’ adılı yeni bir hizmeti hayata geçirmeye hazırlanıyor.

facebook-reader-gazete-haberDünya en fazla mobil kullanıcı sayısı 750 milyonun üzerinde olan Facebook, oyun, reklam ve arayüz projelerinin ardından şimdi de mobil kullanıcılara haber içeriği sunan bir hizmet geliştiriyor.Reader ismi verilen hizmet, Facebook kullanıcılarının ve yayımcıların sunduğu içerikleri yeni bir görsel format altında mobil kullanıcılara sunacak.

Daha Fazlası


1 35

Wall Street Journal’ın konuya yakın kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre, Facebook’un bir senden fazladır geliştirdiği program, haberleri öne çıkaracak. bilgiler, Reader’ın, birçok kaynaktan haberleri toplayan ve makaleler arasında geçiş imkanı sunan Flipboard uygulamasına benzeyeceğini öne sürdü.

AMAÇ YİNE AYNI
Facebook’un Reader hizmetini ne zaman hayata geçireceği henüz belli değil. Analistler ise sosyal medya ağının amacının uzun süredir benimsediği mobil stratejinin bir parçası olduğunu belirtiyor.

Reklam geliri mobile dayanan Facebook, Nisan içinde sunduğu Home arayüzünün başarısız olmasının ardından, kullanıcılarının mobilde daha çok vakit geçirmesini amaçlayan yeni projelere yönlenmiş bir durumda.  Pulse ve Flipboard benzeri bir içerik’le, mobil kullanıcıların haber içeriklerine bakması ve Facebook’ta daha fazla zaman geçirmesi hedefleniyor.

HASHTAG ÖZELLİĞİ EKLENMİŞTİ

Facebook, bu ay başına Twitter’da konu başlıklarının aranması için kullanılan hashtag (#) özelliğini etkinleştirmişti. Facebook’un hisse fiyatı, Mayıs 2012’de halka arza edildiği fiyatın yüzde 35 altında bulunuyor. Sosyal medya sitelerinde şu an 1.1 milyar kullanıcısı bulunuyor. Bu rakamlar Ekim 2012’den bu yana neredeyse sabitlenmiş durumda.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri