Twitter hesabınız artık daha güvenilir. Nasıl mı?

Daha Fazlası


1 32

Twitter hesabımı nasıl koruyabilirim? sorusuna cevap geldi

Dünyanın en büyük sosyal ağlarındna biri olan Twitter, kullanıcı hesaplarının güvenliği hususunda bir takım yenilikler getirmeye başladı. Daha öncelerin’de Gmail veya Facebook‘ta ki benzerleri gibi olan hesabımıza şifremizle giriş yaptıktan sonra SMS ile 2. bir şifrenin gönderiliceleceği yeni birsistem Twitter geliştiricileri tarafından aktif edildi.

Kullanıcı hesaplarının çalınmasını önlemek amacıyla yeni bir güvenlik önlemi alan ünlü sosyal ağda yapılan düzenlemeyle beraber cep telefonu numarasını Twitter‘a veren kullanıcılara giriş yaparken onay mesajı gönderilecek ve mesajla birlikte gelen kod web sayfasına girildiğinde giriş otomatik olarak gerçekleşmiş olacak.

twitter_yeni_guvenlik_ayarlari

Bu özelliği etkinleştirmek için Twitter hesabımızın ayarlar bölümüne giderek buradaki Hesap güvenliği bölümündeki “Giriş yaparken bir onaylama kodu iste” yazısının yanındaki kutuyu işaretlememiz ve cep telefonu numaramızı ve tercih ettiğimiz GSM operatörünü “bir cihaz ekle” seçeneğinden girmeniz gerekmekte.

twitter_yeni_guvenlik_ayarlari

Ayrıca Twitter, kendi resmî YouTube kanalına yerleştirdiği işlemin nasıl yapıldığını anlatan bir videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bizce hesap güvenliğiniz açısından çok önemli olan ancak çok geç kalınmış bu geliştirme sayesinde bir çok hesap çalınma/hacklenme olaylarının önüne geçilmiş olacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri