Kobilere İyi bir haberimiz var ! : Rocket İnternet Türkiye Pazarından Çekildi

Bugünlerde dünya genelinde hizmet veren ve çok önemli yatırımlarla eticaret sitesi kurup işletip satışını meydana getirmeye odaklanmış rocket web ‘Sporena.com, Evimister.com, Zidaya.com’ firmalarının Türkiye pazarından istifa haberi ile heryerde karşılaşmaktayız.

Daha Fazlası


1 17

Konuyla alakalı analizler ve yorumlar Rocket internetin Türk Eticaret pazarından çekilmesinin eticaret söktörü açısından negatif sonuçlar gerektireceği üstüne yoğunlaşmış benzer biçimde görünmekte .

Konuya bir başka açıdan bakacak olursak aslına bakarsak eticaret sektöründe tekelleşmeye gitmeye çalışan firmaların birazcık daha iyi hesap yapmaları gerektiği kararı çıkmaktadır. Rocket netin türkiyeden çekiliyor olması minik ve orta ölçekli perakendeci şirketler için eticaret pazarının ateşlerinin yine kor olması anlamına gelmektedir.

Bu durumun ortaya çıkardığı netice özetle : Muazzam yatırımlarla Türk eticaret pazarında başarıya ulaşmış olmak o kadarda yakın zamanda münkün değildir. Fakat bizim düşüncemiz öteki yorumların aksine bu konum kobileri negatif etkilemeyecek hatta kobiler açısından bir ihtimal bir daha geri gelmeyecek fırsatlardan oluşan günlerin başladığı anlamına gelmektedir.

Ufak ve orta ölçekli perakendeci şirketler için’de eticaret yapmak rocket web benzer biçimde çok önemli yatırımlar ve bütçeler gerektirmediğinden bu fırsat dolu günler için kobilere tavsiyemiz;

  • İnternet reklamcılığına daha çok para ayırmak
  • Eticaret faaliyetleri için personel yetiştirebilmek
  • Eticaret Faaliyetleri için daha oldukça personel istihdam etmek
  • Eticaret sitesi olmayanların’da geç kalmadan eticaret sitesi açması olacaktır

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri