Google,harita uygulaması Waze’i satın almak üzere olduğunu duyurdu

Google,harita uygulaması Waze
Google,harita uygulaması Waze

Wall Street Journal, Google’ın, kullanıcı paylaşımlarını içeren harita uygulaması olan Waze’i satın almak üzere olduğunu duyurdu. Gazetenin haberine göre satın almada konuşulan rakam 1 milyar dolar düzeyinde.  Konuyla ilgili ilk haber İsrailli ekonomi haberleri sitesi Globes tarafından yazılmıştı. Site satın alma değerinin 1 milyar 300 milyon dolar düzeyinde olabileceğini yazmıştı.

Daha Fazlası


1 29

İsrail’de kurulan ve merkezi şu anda Palo Alto olan Waze’in hali hazırda 193 ülkede 45 milyon kullanıcısı var. 2006 yılında kurulan ve kullanıcı paylaşımları ile navigasyon tarzı harita uygulaması üzerinden güncel bilgi ve içerikler sunan uygulama kuruluşundan iki yıl sonra yatırım aldı. Uygulama kullanıcıların trafik,yol bilgilerini paylaşmalarına da izin veriyor.

Uygulamanın en yeni versiyonu olan Waze 3.7 geçtiğimiz ayda sunumu yapıldı. Bu versiyon Facebook ile entegre olabiliyor.
WSJ’ın haberine göre söz konusu satın alma bu hafta içinde duyurulabilir. Hem Waze hem de Google konuyla alakalı herhangi bir yorumda bulunmuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri