Facebook artık reklamları basitleştirme yolunda

facebbok reklam
facebbok reklam

Facebook, reklamverenleri dinledi ve karmaşık olduğu iddia edilen reklam birimlerine yönelik yeni planını açıkladı. Reklam ürünlerini basitleştirmek amacıyla yapılan bu yeni plan sonucunda bu yılın sonuna kadar Facebook reklam birimlerinin yarısı kapanacak.

Daha Fazlası


1 22

Pazardan aldığı geri bildirimleri gözden geçirerek bu kararı alan Facebook, çok karmaşık ve gereksiz olduğu düşünülen reklam ürünlerini rafa kaldırmayı planlıyor.

Önümüzdeki altı ay içinde 13 reklam biriminin iptal edileceğini dile getiren Facebook görevlileri, Haziran ayında reklamları daha tutarlı bir görünüme kavuşturacaklarını, reklam format sayısını asgariye düşüreceklerini ve reklam yaratma sürecini daha da basitleştireceklerini açıkladı. Böylelikle çok çeşitli sayıda reklam veren ve hangi reklamların daha iyi sonuç verdiğine dair test yapmak isteyen pazarlamacıların işini daha da kolaylaştırmayı hedeflediklerini belitti.

Bu sonbaharda reklamların performansını artırabilmek için reklamlara otomatik olarak sosyal içerik de yerleştirecek olan Facebook böylece pazarlamacıların ve reklamverenlerin, sponsorlu içerik satın almasını bir ölçüde azaltmış olacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri