Google’den 15 gb lık alan geliyor

Google'den 15 gb lık alan
Google’den 15 gb lık alan

Bulut hizmetleri günümüzde popülerliğini arttırmaya başladı. Herkesin birkaç hesabına bağlı baya bir bulut hizmeti var. Bu bulut hizmetleri bildiğiniz üzere ücretsiz depolama alanı sunuyor.  Tabi ki belli bir sınıra kadar. Örnek vericek olursak şu an için Google Drive 5 GB’lık ücretsiz alan sunuyor. Fakat sonrası ücretli. Son düzenlemeye göre öyleydi. Fakat artık Google’ın bulut hizmeti olan Google Drive da 15 GB’lık alan vericek. Peki bu nasıl olacak derseniz? Herkesin şu anda merak ettiği konu da bu zaten. Şimdi sizlere nasıl olacağını anlatmaya çalışacağım.

Herkesin bildiği üzere Google Gmail hizmetinden 10 GB’lık ücretsiz alan veriyor. Mailleriniz ve içindeki dosyalarınız  10 GB’a ulaşana kadar depolama yapabiliyorsunuz.

Fakat mail üzerinde bu kadar bir alana ihtiyacı olan varmı bilmiyorum ama çogumuzun yoktur, eğer ben 10 GB’ı da Drive’da kullanmak istiyorum derseniz de o başka. Bu sizin bileceğiniz iş. İşte Google bu şekilde 15 GB alan veriyor. İstediğiniz alanı istediğiniz şeilde kaydırabiliyorsunuz.isterseniz  Gmail’deki 10 GB’lık alanı Google Drive’a kaydırın. İster 5 GB’lık Google Drive alanını Gmail adresinize kaydırın.

Daha Fazlası


1 85

Yakın zamanda bu anlattıklarımız mümkün olabilicek. Şu an ise Google bu konular üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bir takım şeyler hala yerine oturdu diyemeyiz. Bu nedenle her şey hazır olduğunda alan taşıma işleminizi gerçekleştirebileceksiniz. Kısa bir sürede bu işin hazır olması bekleniyor.

Gerçekten Google tarafından düşünülmüş en iyi hizmetlerden bir tanesi bu diyebiliriz. 10 GB alan Gmail’e fazla. 500 MB olsa yeterli. Drive daha kullanımı kolay ve masa üstünde de kullanılabildiği için her şeyin Drive’da kullanılması daha mantıklı olur.

Gelişmelerden haberdar olmak için bizlerden ayrılmayın en güncel haberlerimizle. Yakın zamanda sizlere Google’ın yaptığı yenilik haberini vereceğiz.

Google’den 15 gb lık alan geliyor

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri