Yahoo’dan ikinci bir dev adım

Yahoo’dan ikinci bir dev adım
Yahoo’dan ikinci bir dev adım

Arama motoru Yahoo!, Tumblr’dan sonrasında’da hız kesmeden bir diğer dev satın alım için kesenin ağzını açtı.

Arama motoru Yahoo!, sosyal medya ağı Tumblr için 1,1 milyar dolara aldıktan sonra sonra hız kesmeden bir diğer dev satın alım için kesenin ağzını açtı. Şirketin, sadece ABD’de erişim sağlanabilen video izleme sitesi Hulu için 600-800 milyon dolarlık teklif yaptığı öne sürüldü.

Daha Fazlası


1 21

Yahoo!, hizmet altyapısını genişletmek adına bol sıfırlı teklifler vermeye devam ediyor. Yeni kulaktan kulağa dolanan haberlere göre, ABD’nin popüler video izleme sitesi Hulu için Yahoo!’nun 800 milyon dolara çıkan bir teklif yaptığı yönünde.

Mashable sitesinin yayınladığı habere göre Yahoo!, Hulu’da sunulan içerik için alınacak lisanslardan, şirketin asıl sahipleri olan Comcast, Disney ve News Corp.’un içerik’ler üzerindeki kontrolüne kadar birçok fatkörü değerlendirmeye yatırmış durumda.AllThingsD sitesine Yahoo!’da çalışanların sızdırdığı bilgiye göre, şirket Hulu yerine 150-200 milyon dolar harcayarak bir mobil ve bir iletişim şirketi de satın alabilir.

Yahoo!’nun Hulu’dan vazgeçmesine neden olabilecek faktör ise sitenin üzerinde bir çok şirketin gözü olması. Bunlar arasında Time Warner Cable, DirecTV ve The Chernin Group gibi büyük firmalar ve holdingler’de yer alıyor.

Marissa Mayer’ı CEO atamasından sonra birçok küçük ve büyük ölçekli satın alıma imza atan Yahoo!, geçtiğimiz hafta blog platformu Tumblr’ı satın almış, birkaç gün sonrasında ise oyun platformu girişimi PlayerScale’i bünyesine katmıştı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri