Tesco.com, Şarap Satışı Yaptığı Yeni Sosyal Ticaret Sitesini Yayınladı

Tesco

Şirketler mobil ticaretin yanı sıra 2013’te sosyal ticaret üzerine de yatırımlar yapmaya devam ediyorlar. Tüketicilerin sosyal ağlar ya da markaların internet siteleri üzerinden birbirleriyle etkileşime geçmesiyle satışlarını artırmak isteyen şirketlerin arasına dünyanın en büyük perakendecilerinden Tesco da katıldı.

Buyapowa’nın sosyal ticaret yazılımını kullanan şirketin şarap satışı yaptığı bu sayfasından tüketiciler arkadaşlarıyla beraber toplu bir şekilde ürünleri satın alabiliyorlar. Sistemin güzel tarafı ise, tüketiciler toplu bir şekilde  almak istedikleri şarapları ve ödeyecekleri maksimum rakamı seçebiliyorlar. Ne kadar fazla kişi bu ürünü talep ederse o kadar çok indirim oluyor ve sosyal medyada en çok kişiyi bu kampanyaya dahil eden kullanıcı bir koli şarabı ücretsiz olarak alabiliyor.

Daha Fazlası


1 17

Tesco’nun Dijital ve Sosyal Kanalları Seo’su ve sorumlusuTom Daniell, hayata geçirdikleri sosyal ticaret uygulamasıyla beraber tüketicinin kontrolü eline aldığını ve hangi ürünlere ne kadar ücret ödemek istediğini belirteceğini dile getiriyor ve sosyal ticaretin tüketicileri alışveriş yapmaya yönlendirdiğini belirtiyor.

Küresel boyutta baktığımızda sosyal ticaret henüz tüketiciler arasında çok yaygınlaşabilmiş bir kavram değil. Sosyal medyanın etkili olması ve markaların bu mecralardan tüketicilerine ulaşmasıyla internet kullanıcıları arasında bir etki oluşumu yaratarak, bunları satışa çevirmeye çalışıyorlar. 2012 yılında sosyal ticareti en etkili kullanan şirket ise özel tasarım ürünleriyle öne çıkan ve geçtiğimiz günlerde kullanıcılara kendi ürünlerini tasarlama imkanı sağlayan Fab.com olmuştu.

Tesco’nun sosyal ticaret uygulamasının tanıtımını yapmak için hazırladığı videoyu da sizlerle paylaşıyoruz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri