Akıllı telefon satışlarında büyük devrim!

Teknolojinin gelişmesiyle herkes cebinde bir akıllı telefon bulundurur oldu. Pazar araştırmacısı IDC bu alanda bir araştırma gerçekleştirdi ve akıllı telefon sevkiyatında ilk kez bu kadar yükselme gerçekleştiğini belirtti.IDC yaptığı araştırmanın sonucunda ilk defa bu kadar akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirildiğini açıkladı. Araştırmaya göre telefon pazarında 2013’ün ilk üç ayı içi, yüzde 51.6, 418 milyon 600 bin akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirildi.

IDC

Daha Fazlası


1 158

Akıllı telefon kullanımında bu rakamlar 2012 yılının ilk üç ayında, yüzde 42, yani 216 milyon civarındaydı.
IDC üst düzey araştırma analisti Kevin Restivo bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; ” Kullanıcılar ceplerinde bilgisayar görmek istiyorlar. Sadece sesli görüşme ve mesajlaşma yapılan telefonlar hızla azalıyor” dedi.

Doğal olarak bu raporda belirtilen rakamlarda aslan payı 70 milyon akıllı cihaz yüzde 32.7 ile Samsung’un. 37.4 milyon akıllı telefon yani yüzde 17.3 ile ikinci olan Apple’dan sonra LG şirketi üçüncü sırada yerini buluyor.

Bu listede Huawei dördüncü ZTE ise beşinci sırada yerini koruyor. Son yıllarda Çinli üreticilerin bu pazarda oldukça etkili olması ise dikkat çekiyor.
Şirketlerin amiral gemileri yeni pazara sunuluyor ve bu rakam ileriki aylarda daha da artacağa benziyor. Bu raporlara göre artık akıllı telefonlar devrim yapıyor diyebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri